Beyaz Türklerin New York özlemi maalesef yine depreşti!

New York açıldı ya, restoranlar yine doluyor Broadway yine başlıyor ya bizim İstanbul'u New York yapma projesinin insanları İstanbul’da da bu tür yaşamaya çalışıyorlar

Artık bir tür hastalık olarak teşhis etmemiz gereken Beyaz Türklerimizin İstanbul'u New York gibiymiş yaşama özlemi maalesef yeniden depreşmiş durumda.

Bu özlemin oluşmasına 2004 yılından itibaren yazdığım yazı ve kitaplarla hayli katkısı olmuş bir yazar olarak şimdi buna neden ‘maalesef’ demeye başladığımı biraz sonra açıklayacağım.

O YAZIYI MUTLAKA OKUYUN

Beyaz Türk kesiminde bu New York özleminin, New York gibi olma arzusunun yıllar içinde nelere yol açtığını bilmeyenler Oray Eğin’in geçenlerde yazdığı ‘Bana Friends’ini söyle’ başlıklı nefis yazısını okumalılar.

Oray o yazısında ‘İstanbul’u New York yapma projesi’ ara başlığı açarak benim bir Beyaz Türk camiası üyesi olarak bizzat yaşadığım o günleri detaylı anlatıyor.

KARŞI OLDUĞUMDAN DEĞİL

Anlayacağınız gibi ben ne bir parçası olduğum Beyaz Türklere ne de uygulamasına aktif katılmış olduğum ....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sharon Stone'un Basic Instinct'teki o meşhur sahnesi bugün çekilebilir mi? 11 Haziran 2021 | 116 Okunma Müsilaja destek yazısı 09 Haziran 2021 | 488 Okunma Beyaz Türklerin New York özlemi maalesef yine depreşti! 07 Haziran 2021 | 708 Okunma Mrs. Robinson ve haz veren yiyecek 04 Haziran 2021 | 148 Okunma Avrupa şampiyonu Anadolu Efes'e hepimiz içten bir özür borçluyuz 02 Haziran 2021 | 475 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar