Başkan Trump'ı görevden almanın yolunu açacak soruşturma başlıyor

Temsilciler Meclisi Adalet Komisyonu Başkanı Jerrold Nadler'in yaptığı açıklama Amerika'da bomba etkisi yarattı...

Çünkü bugüne kadar açılmış soruşturmaların en büyüğü, en kapsamlı olanı Trump aleyhine 'gücü kötüye kullanmak, adaleti engellemek, yolsuzluk ve vergi usulsüzlüğü' gibi suçlamalarla dolu kalın bir dosyayla açılıyor.
Komisyon tam 81 kişiye soruşturmaya çağrı daveti gönderdi. Onlardan ellerindeki belgeleri eksiksiz getirmelerini istedi.

Çağırılanlara sorulan sorular çok detaylı olduğundan taşınması zor olan ağırlıkta bir dosya oluşturuyor.

IVANKA NEDEN YOK?

Çağrılanlar arasında Trump’ın erkek çocukları ve Jared Kushner de var. Ayrıca Trump’ın sevgilisi olduğu iddia edilen Hope  Hicks de Trump aleyhine tanıklık edecekler. Eski kampanya yöneticisi Paul Manaford, Michael Flynnve onun oğlu eski Beyaz Saray Müdürü Rince Priebus da komitede konuşmaya davet edilenler arasında. Kushner ve erkek çocuklar çağrılmasına rağmen Ivanka’nın çağrılmamış olması da dikkat çekti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sağlık çalışanları aşı olacak mı? 04 Aralık 2020 | 366 Okunma Biden'ın yeni dış ilişkiler kadrosu içinde Türkiye'nin 'Stratejik Türk Üçgeni' konuşuluyor 03 Aralık 2020 | 1.603 Okunma Biden-Erdoğan ilişkisinde yanlış yapmayı bırakalım 01 Aralık 2020 | 1.391 Okunma İran'daki son suikast CIA'nın 'Cenazecisi'nin işi gibi 30 Kasım 2020 | 1.062 Okunma Komplocuların karanlık dünyası 29 Kasım 2020 | 276 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar