Barışı düşünmek

Ben Türkiye'de olduğu kadar insanların savaş konuşmaktan, savaş dinlemekten bu kadar hoşlandığı bir demokratik ülke bilmiyorum.Askerlikle ilgisi sadece bedelli askerlik yapmaktan ibaret olan insanlar bile her fırsatta askeri stratejist edalarıyla konuşabiliyor.

Üstelik bu kendinden menkul stratejistlerin engin bir dünya bilgisi de var olmalı.Çünkü konu Suriye'yse kurmay başkanı edasıyla ülkenin, askeri stratejilerinin analizini yaparken sunucu konuyu anında Libya'ya değiştirdiğinde yine hiç aksatmadan, fazla düşünmeden oraya da geçebiliyorlar. Nasıl başarıyorlar bilmiyorum ama her yeri, herkesten çok daha iyi biliyor edasındalar.Sadece bir defa bu ülkede neler olabilir sorusuna "Vallahi benim fazla bilgim yok" diyen çıksa yemin ediyorum gidip sonunda doğruyu söyleyen bir kişi çıktı diye elini bile öpeceğim.Her kanalın özel sevdiği savaş uzmanı yorumcusu var. Bazen bunlar bir lütuf olarak başka kanalları da dolaşıp, savaş stratejisi dinlemeyi nedense çok seven, halkı tatmin ediyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mutfağın arka sokaklarından hepimize bir insanlık dersi 19 Ocak 2020 | 52 Okunma Tecrübeli casusu kızdıracak bir yanlış yaptım 18 Ocak 2020 | 2.806 Okunma Ahmet Hakan'a bir hatırlatma 17 Ocak 2020 | 3.806 Okunma Yaşanmış müthiş bir casusluk olayı 16 Ocak 2020 | 3.984 Okunma Amerika'nın namertlik süreci 14 Ocak 2020 | 3.679 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar