Aşının kara kutusunu asıl şimdi açalım

Virüs dünyayı teslim almadan önce bizler Türkiye'de aşıların yararı/zararı ve aşı üretimlerinin arkasındaki güçlüleri tartışıyorduk.

Virüs dünyayı teslim almadan önce bizler Türkiye’de aşıların yararı/zararı ve aşı üretimlerinin arkasındaki güçlüleri tartışıyorduk.

Bu tartışmanın çıkışı bir komplo teorisi olmamasına rağmen konu komplo teorilerine uygun olduğundan tartışmada bunlardan da bolca vardı.

Aşıyı tamamen ret etmek veya ret edenleri sert biçimde karşısına almak gibi uç noktalara gidilmediği sürece bu çok yararlı bir tartışmaydı da.

Bu tartışma içine birçok insanı içine çekti çünkü insanların özellikle çocuklarına aşı yaptırmak konusunda endişeleri vardı, o tartışma bu endişeleri de tetikleyince iş büyümüştü.

*

Virüs öncesi dönemdeki bu tartışma Soner Yalçın’ın ‘Kara Kutu’ adlı çalışmasıyla tetiklenmişti..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biden'ın yeni dış ilişkiler kadrosu içinde Türkiye'nin 'Stratejik Türk Üçgeni' konuşuluyor 03 Aralık 2020 | 122 Okunma Biden-Erdoğan ilişkisinde yanlış yapmayı bırakalım 01 Aralık 2020 | 1.338 Okunma İran'daki son suikast CIA'nın 'Cenazecisi'nin işi gibi 30 Kasım 2020 | 1.060 Okunma Komplocuların karanlık dünyası 29 Kasım 2020 | 273 Okunma Erdoğan gerçekten siyasetin caz virtüözü mü? 28 Kasım 2020 | 690 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar