Arınç ve Babacan'ın mesajlarındaki ortak önemli noktaya dikkat edelim

Yani özetle beklenen yeni reformlar yeni atılımlar için gerekli yasal temel uzun zamandır zaten var. Ve bahsedilen reformların, atılımların olabilmesi için devletin sadece bu yasal temeli kullanmaya karar vermesi yetip artıyor bile.

Bülent Arınç Habertürk televizyonunda, Ali Babacan ise Halk TV’de çok önemli açıklamalarda bulundular.

Doğal olarak AK Parti ve cumhurbaşkanlığı yapısındaki konumu nedeniyle Arınç’ın sözleri daha fazla ilgi çekti. Özgürlükler ve adalet sisteminin düzgün çalıştırılması üzerine sözleri de güzel bir haber almaya ihtiyacı olan insanlarda bir umut doğmasına yol açtı.

*

Tabii hemen "Acaba Arınç’ın bu konuşmasından Cumhurbaşkanı Erdoğan haberdar mıydı" sorusu konuşulmaya başlandı.

Yönetimden gelen yeni reformlar yeni atılımlar olacak mesajına umut bağlamış olan insanlar eğer Arınç’ın sözlerinin arkasında Erdoğan da duruyorsa bunların olacağına kesin olarak bakabilecekler diye hissetmeye başladılar.

*

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekonomik canlanma için notlar 22 Ocak 2021 | 188 Okunma Türkiye, ABD'nin bu son hamlesini çok dikkatli analiz ve takip etmeli 20 Ocak 2021 | 1.415 Okunma Washington Kürt lobisi Biden'a uluşmaya uğraşıyor 18 Ocak 2021 | 909 Okunma İlker Başbuğ'un başlattığı 27 Mayıs Darbesi tartışmasına Marksist bir yaklaşım 15 Ocak 2021 | 509 Okunma Türkiye-ABD ilişkisinde beklenen 'Reset' olabilecek mi? 13 Ocak 2021 | 556 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar