Amerika'da darbe mi oldu?

Kısa süre önce Beyaz Saray'daki işinden yeni kovulan Omarosa Manigault Newman televizyona çıkıp "Beyaz Saray'da ülkeyi Trump'a karşı korumak için çalışan bir grup insan var" dediğinde kadının kendi...

Kısa süre önce Beyaz Saray'daki işinden yeni kovulan Omarosa Manigault Newman televizyona çıkıp "Beyaz Saray'da ülkeyi Trump'a karşı korumak için çalışan bir grup insan var" dediğinde kadının kendi yazdığı kitabı çok sattırmak için böyle konuştuğu yorumları yapılmıştı. Ama Bob Woodward, 'Korku' adlı kitabında durumun tam da böyle olduğunu anlatınca durumun aslında vahim olduğu sonunda anlaşılmaya başlandı.

En son olarak da bir Beyaz Saray çalışanı, New York Times'a gönderdiği imzasız yazıda, Beyaz Saray'da işlerin aslında ne kadar vahim olduğunu ve insanların Trump'a karşı ülkeyi korumak için çalıştıkları ve onlar olmasa ülkenin Trump tarafından tehlikeye atılacağını anlattı. Durumun böyle olduğu ortaya çıkınca seçilmiş başkanın yerine başkalarının ülkeyi yönetmekte olduğu konuşuluyor artık Washington'da.

Trump bu yazının çıkmasına gayet tabii ki çok öfkelendi. New York Times, yazı imzasız çıkmış olsa bile kendilerinin yazanı tanıyıp bildiklerini ama bunu açıklamayacaklarını söyledi. Beyaz Saray ise bunun vatan hainliği sayılacağını açıklıyor.

Anayasanın 25’inci maddesine göre başkanın görevden alınmasının da tartışıldığı Beyaz Saray’daki şu anki durumu tam anlamak için Bob Woodward’ın yakında piyasaya çıkacak kitabının içeriğine biraz bakmak gerekiyor.

KORKU

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
QAnon: Komplo teorisinden Amerikan devletini korkutan bir terör örgütüne dönüşmenin hikayesi 27 Ocak 2021 | 287 Okunma ABD'nin yeni terör tehdidi algısı (Biden, Beyaz Saray önünde arabada neden bekletildi sorusunun perde arkası) 25 Ocak 2021 | 746 Okunma Ekonomik canlanma için notlar 22 Ocak 2021 | 194 Okunma Türkiye, ABD'nin bu son hamlesini çok dikkatli analiz ve takip etmeli 20 Ocak 2021 | 1.485 Okunma Washington Kürt lobisi Biden'a uluşmaya uğraşıyor 18 Ocak 2021 | 911 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar