Amazon hayat tarzı

Türkiye’nin siyasi ikliminde hayat tarzı sorunsalının önemli yerini ve bunun siyasi söylemlerde bazen nasıl belirleyici olabildiğini tartıştığım yazımda bu sorunsalın tarihin bu anında belirleyici olma...

Türkiye’nin siyasi ikliminde hayat tarzı sorunsalının önemli yerini ve bunun siyasi söylemlerde bazen nasıl belirleyici olabildiğini tartıştığım yazımda bu sorunsalın tarihin bu anında belirleyici olma şansının olmadığını ve hayat tarz endişelerine saklanarak artık siyaset yapılamayacağını anlatmıştım.

Bizim yerelimizde durum böyle ama bu, bizi aşan, global bir problem de.

21’inci yüzyılda hayat tarzlarının birbirine benzeşmeye, tekdüzeleşmeye başladığını görüyoruz, bunu yaşıyoruz.

Hayatlarımızda bu bizleri birbirimize benzettirici güç belirleyici olmuşken kendi hayat tarzının biricik ve korunması gereken bir tarz olduğunu söyleyerek yaşamaya çalışan insanların işi çok zor bu çağda.

Dediğimi daha netleştirmek için bir kavramı tartışmak istiyorum.


AMAZON YAŞAM TARZI

Kitap satın almak için amazon.com'u kullanmış olanlar fark etmişsinizdir tek bir kez kullansanız, bir defa bile tercih belirtseniz dahi sonunda bir algoritmaya dönüşüyorsunuz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nefret söylemi 23 Şubat 2019 | 9 Okunma Türkiye'nin beka sorunu ve seçim 20 Şubat 2019 | 3.420 Okunma Doğu Akdeniz'deki tehlikeli oyun 19 Şubat 2019 | 2.265 Okunma Trump'ın damadı bölgeyi ateşe atacak 18 Şubat 2019 | 8.943 Okunma Hayran olduğum bir insan ve Alaeddin Yavaşça 17 Şubat 2019 | 3.873 Okunma
TÜM YAZILARI