Ahmet Hakan'a bir hatırlatma

İran'ın yanlışlıkla bir yolcu uçağını füze sanıp düşürmesinden sonra Ahmet Hakan, "Böyle bir İran'ın elinde nükleer güç olmamalı" başlıklı bir yazı yazdı.Yapılan korkunç hatayı duyan her makul insanın vereceği içgüdüsel tepkiyi yansıtıyordu yazı.

İran nükleer silah edinmek istiyor ya, bir yolcu uçağını füze sanıp düşürebilen bir ülkenin nükleer facialara da yol açabileceğini herhalde herkes ilk tepki olarak düşünmüş olmalı.İlk önce konuyla ilgili ilkesel tavrımı ortaya koyayım da sonra diyeceğimi derim.Ben tüm nükleer silahlara karşıyım ve tüm dünyada kökten yasaklanmasını istiyorum. İdeal durum olarak Amerika'nın da Rusya'nın da nükleer silahlılarını tümden yok etmeleri gerektiğini düşünüyorum.Bu tavrımı kayda geçirdikten sonra bile İran'ın bu hatası yüzünden "nükleer silah sahibi olmamalı" demek doğru değil bunu her şeye rağmen söylüyorum. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öteki Türkiye'nin oluşumu 28 Şubat 2020 | 525 Okunma Lüks marka evsiz çadırlar 27 Şubat 2020 | 2.647 Okunma Don't worry, be happy* 26 Şubat 2020 | 2.414 Okunma ABD'de zihinsel durgunluk 25 Şubat 2020 | 2.873 Okunma Osman Kavala'ya 40 küsur yıl önce söyleyemediğimi artık söylemeliyim 21 Şubat 2020 | 8.643 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar