ABD'nin tehlikeli kararının ucu Türkiye'ye dokunur

Washington'da yönetime hakim olan evanjelik güç perde arkasında İsrail'in de bastırmasıyla bölgemizde çok tehlikeli sonuçlara varabilecek bir kararı almak aşamasında...

YİNE O ÖRGÜT DEVREDE


Bu kararın hızla alınması için devreye evanjelik neo-con'ların örgütü olan Foundation for the Development of Democracis (FDD) girdi; var gücüyle yönetim nezdinde uğraşıyor.


BU İLK KEZ OLUYOR


Sızmış olan bilgilere göre Amerika tarihinde ilk kez yönetim, bir başka ülkenin resmi ordusunu tümünden terörist örgüt olarak ilan etmeyi düşünüyor.
İran’ın Devrim Muhafızları gücünün terörist olarak ilan edilmesi durumunda buna İran’ın da Amerikan ordusunun tümünü terörist olarak ilan edip cevap vereceği biliniyor Washington’da.Karşılıklı böyle kararlar alındığı takdirde bunun bölgede neredeyse karşılıklı savaş ilan edilmiş olmasın benzer bir durum ortaya çıkacağını da biliyor buradaki yetkililer ama bu tehlikeli duruma rağmen yine de göze alıyorlar bunu ve çalışmalar kesintisiz sürüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerika'nın tüm istihbarat camiası Ankara'daki bu görüşmeye odaklandı 21 Nisan 2019 | 2.459 Okunma ABD'ye karşı Türkiye'nin elindeki en önemli koz 20 Nisan 2019 | 1.617 Okunma Bu arada... Son F-35 dedikoduları 18 Nisan 2019 | 4.579 Okunma F-35 ve S-400 konusunda ABD yalan söylüyor 16 Nisan 2019 | 4.751 Okunma İstanbul bir şekilde çözülür ama Doğu Akdeniz'i kaybetmeye doğru gittiğimize emin olabilirsiniz 15 Nisan 2019 | 12.293 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar