ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Hakan Atilla'ya 32 ay hapis cezası

ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahtekârlığı ve ilintili suçlardan New York’ta tutuklu yargılanan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, 32 ay hapis cezasına çarptırıldı .

Serdar Turgut
Serdar Turgut Habertürk Gazetesi
17 Mayıs 2018 | 8.1 K

ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahtekârlığı ve ilintili suçlardan New York’ta tutuklu yargılanan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, 32 ay hapis cezasına çarptırıldı. Atilla’nın tutuklu geçirdiği 14 ayın da bu cezadan düşüleceği belirtildi 

İRAN asıllı işadamı Reza Zarrab’ın sanıkken itirafçı olup şahitlik yaptığı Mehmet Hakan Atilla davasında, dün karar açıklandı. Yargıç Richard Berman, ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delme ve bankacılık sahtekârlığı suçlarından yargılanan Atilla’ya en az cezayı verdi. Atilla’nın 32 ay süreyle, düşük düzeyli güvenlikli bir cezaevinde tutulması kararlaştırıldı. Bu cezaevinin, Atilla’nın ailesinin ve konsolosluk yetkililerinin kolay ulaşması için New York yakınında, Connecticut’ta olacağı belirtildi. Atilla’nın 14 aylık tutukluluk süresinin de cezadan düşülmesi kararlaştırıldı. Temyizde aksine bir karar çıkmazsa, Atilla gelecek yılın sonuna doğru serbest kalacak.

SALONDA YAŞANANLAR

- Ceza kılavuzuna tamamen bağlı kalınsaydı müebbet hapis bile mümkündü. Ancak savcılık 15.5 yıl istedi.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER