ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Suudi Veliaht Prensi Selman, ABD'ye gelirken CIA'dan İran'a yönelik operasyon

Karartılmış operasyonlar uzmanı ve CIA merkezinde bile adından korkuyla bahsedilen "Ayetullah Mike" lakaplı Michael D'Andrea'nın İran'a yönelik operasyonların başına geçirildiğini bu köşede ilk kez duyurduğumda (17 Ekim 2017), İran'a karşı alışılmışın dışında bazı operasyonlar beklememiz gerektiğini söylemiştim .

Serdar Turgut
Serdar Turgut Habertürk Gazetesi
14 Mart 2018 | 2.8 K

Karartılmış operasyonlar uzmanı ve CIA merkezinde bile adından korkuyla bahsedilen "Ayetullah Mike" lakaplı Michael D'Andrea'nın İran'a yönelik operasyonların başına geçirildiğini bu köşede ilk kez duyurduğumda (17 Ekim 2017), İran'a karşı alışılmışın dışında bazı operasyonlar beklememiz gerektiğini söylemiştim. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Washington'da olacağı 19 Mart günü burada temaslarına başlayacak olan Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın (MBS) bu önemli ziyaretine denk gelmesi için düşünülen sert bir ajitasyon başlatıldı.

Suudi Arap prodüksiyonu olduğu söylenen ama buram buram Amerikan yapımı kokan bir çizgi film etrafta dolaşmaya başladı.

İran ile Suudi Arabistan’ı savaşmaya tahrik eden bu filmin, İran ve Katar’da rejim değişikliği planları üzerine de konuşmak için Washington’a gelecekMBS’nin ziyareti öncesinde ortaya çıkması katiyen tesadüf değil.

Çizgi filmin içeriğini kısaca özetlemeliyim.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER