2020 seçiminde ABD'nin başkanı o olacak

Büyük şehir liberallerinde ve devletin geleneklerine bağlı elitleri arasında Trump yönetiminin hem Amerika'ya hem de global düzene çok zarar verdiği ve bu yüzden 2020 seçiminde onun değişeceği umudu var...

İtiraf etmeliyim ki ben de bu tür analizlerle arada bir kendini avutmaya çalışanlar arasındayım. Psikolojik öz terapi girişimi gibi bir şey bu.

Ama tecrübe gereği arada kendime gerçeklik testi şartlarını da uyguluyorum ve bu tür analizlerin boşuna hatta aptalca olduğunu, var olan gerçekliğin tamamen tersini şeyler söylediğini görüyorum.

2024’E KADAR TRUMP

Tüm adaletsizliklerine, had safhada itici kararlarına, çocuksu kavgacılığına ve dünya düzenini bir daha zor toparlanacak kadar alt üst etmesine rağmen 2020 yılında Trump mutlaka yeniden başkan seçilecek.

Bunu ona zarar vermesi beklenen ve umulan Mueller raporundan hiçbir şey çıkmamasından sonra yazdığıma bakıp sadece bunu düşünüp analiz yaptığımı sanmayın.

Ona rakip çıkarması beklenen Demokrat Parti’nin hali de içler acısıdurumda.

ABD'NİN DE BİR CHP'Sİ VAR

Demokrat Parti'nin durumu bizdeki CHP’ye benzemeye başladı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İran'daki son suikast CIA'nın 'Cenazecisi'nin işi gibi 30 Kasım 2020 | 1.007 Okunma Komplocuların karanlık dünyası 29 Kasım 2020 | 270 Okunma Erdoğan gerçekten siyasetin caz virtüözü mü? 28 Kasım 2020 | 687 Okunma Biden'ın Kürt politikasından kötü kokular geliyor 26 Kasım 2020 | 1.724 Okunma Erdoğan'ın yeni planında Amerika'nın yeri nedir? 25 Kasım 2020 | 653 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar