10 dakika 38 saniyeyi ben yanlış anlamışım

Siyaseti devamlı bir varoluş sorunu olarak yaşadığımızdan... Bölgemizde savaş ve acı hiç bitmediğinden Hayat koşulları hep canımıza okuduğundan...

Bütün bunlar üst üste binip üzerimizde dayanılması zor ağırlık oluşturduğundan.

Yaşamın temelinde var olan asıl gerçek trajediyi, bizleri, kadın-erkek hepimizi mutsuz etmekte olan asıl temel acı gerçeği unutabiliyoruz.

Bu acı gerçeğin ne olduğunu birazdan yazacağım.

Ama konunun nasıl beynimde açılmış olduğunu da anlatmam lazım size.


***


Kısa süre önce İstanbul’dan ayrılmak için havalimanına geldiğimde kitaplara da son bir göz atmak için dükkana girdim.

Rafta duranlar arasında Elif Şafak’ın kitabı başlığı nedeniyle ilgimi çekti.

Başlıkta yer alan '10 Dakika 38 Saniye'yi cinsel birleşme sırasında kadının orgazm olma süresiyle ilgili bir tespit olduğunu sandım.

Bu sürenin aslında ortalama 8 dakika olduğunu daha önce yazmış olduğumdan bu sürenin hangi arada 2 dakika daha yükseldiğini ve bunun nedenlerinin ne olabileceğini merak ettim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Trump Türkiye'ye yaptırımdan vazgeçme hakkını kullanabilecek mi? 18 Temmuz 2019 | 4.175 Okunma Amerika'nın global hakim düzenine Washington'un 'Türkiye tehdidi' algısı 17 Temmuz 2019 | 3.076 Okunma Washington, Türkiye işaretlerini okumaya çalışıyor.. Bugün (salı) ABD Senatosu'nda önemli bir gün 16 Temmuz 2019 | 2.498 Okunma Washington'da yaptırım fraksiyonları arasında mücadele; Ekrem İmamoğlu'nun seçilmesi bile yönetimde konuşuluyor 15 Temmuz 2019 | 4.156 Okunma Başkanlar istediklerini yapabilirler mi? 14 Temmuz 2019 | 2.089 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar