Türkiye Cumhuriyeti’ni “Osmanlı azâmeti”ne taşımanın nesi kötü?

BM Genel Kurulu münâsabetiyle ABD’de bulunan Başbakanımız SayınAhmet Davutoğlu’na refakatimiz devam ediyor. Etrafta “memleketlerinde önemli” nice adam var; New York caddelerinde, kaldıkları otellerin lobilerinde...

BM Genel Kurulu münâsabetiyle ABD’de bulunan Başbakanımız SayınAhmet Davutoğlu’na refakatimiz devam ediyor. Etrafta “memleketlerinde önemli” nice adam var; New York caddelerinde, kaldıkları otellerin lobilerinde filan rastlıyor, konuşma imkânı buluyorsunuz.

Buranın sokakları, caddeleri, kafeleri, bilhassa da teras kafeleri her ülkeden her kavimden insan kaynıyor. İstanbul bu açıdan çok canlıdır, New York’un “kavimler cümbüşü” İstanbul’a nice tur bindirir vaziyette.

 “Azınlıklar”, BM Genel Kurulu dolayısıyla misafir ettikleri devlet adamlarının otellerinin çevresinde olduklarından her adımda sohbette birileri ile karşılaşıyorsunuz, muhabbet için müthiş bir ortam.

Türk olmak, Türkiyeli olmak gerçekten çok güzel, bunu buralarda çok daha iyi anlıyorsunuz.

Türkiye’nin son otuz yılda, özellikle de son 13 yılda nereden nereye geldiğini, AK Parti’nin Türkiye’yi “ne hale getirdiğini” net bir şekilde görüyorsunuz.

 “HALAL” yiyecek satın aldığınız sokak büfesinin patronu Arap size, “Türk müsünüz?” diye soruyor.

Sonra…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hilm 24 Şubat 2019 | 3.768 Okunma Yerel seçimler, ittifaklar, ev hanımları ve esnaflar… 14 Aralık 2018 | 9.033 Okunma Hadi gel “özümüze” geri dönelim!.. 02 Eylül 2018 | 8.354 Okunma  'Bize Madik Attılar!' 31 Ağustos 2018 | 7.737 Okunma Piknik Alanları Niçin Kirli?.. 28 Ağustos 2018 | 7.425 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar