YÖK ve Rektörleri kim yargılamalı?

Bazı şeyleri toplum olarak anlamamakta ısrarcıyız. Demokrasi, insan hakları, hukukun önemi vs. bunları geçtim, içinde boğulduğumuz asgari ücret bataklığının sebeplerini bile anlamakta zorluk...

Bazı şeyleri toplum olarak anlamamakta ısrarcıyız. Demokrasi, insan hakları, hukukun önemi vs. bunları geçtim, içinde boğulduğumuz asgari ücret bataklığının sebeplerini bile anlamakta zorluk çekiyoruz.

İnsanlarımız asgari ücret dayatmasının fakirleşmenin ana sebeplerinden biri olduğunun farkında bile değil. Çünkü, ülkemizde asgari ücret bir zorunlulukmuş gibi görülüyor ve maalesef haklı sebepleri de var.

Asgari ücret kimi korur sorusunun cevabını doğru veremezsek zaten gerisini de anlamamız zor. Bazı Avrupa ülkelerinde çalışanların ücretini düşürdüğü gerekçesi ile asgari ücret kavramı yok. Olanlarda da bu ücretin temel sebebi vasıfsız insanları korumak.

Vasıfsız?

Vasıfsızın anlamı TDK Sözlüğüne göre ‘nitekliksiz’lik. Peki, ya niteliksizlik? Sıfat olarak:

1-Ayırt edici özelliği olmayan; vasıfsız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Halkın sağduyusu yeni bir yol açabilir mi? 21 Şubat 2024 | 134 Okunma Asmayalım da besleyelim mi? 14 Şubat 2024 | 145 Okunma 3600 ek gösterge, öğretmenler, emekliler, asgari ücretliler!.. 07 Şubat 2024 | 2.915 Okunma YÖK ve Rektörleri kim yargılamalı? 31 Ocak 2024 | 372 Okunma Seçimlerle akidemizi mi tazeliyoruz? 24 Ocak 2024 | 104 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar