Küfür mü yürek soğutucu mu?

İnsan kendi kendine yalan söyler mi? İlk bakışta tuhaf gelse de aslında söyler. Polyannacılıktan içinde bulunduğumuz durumu idare etmek için uydurduğumuz beyaz yalanlardan bahsetmiyorum.

Toplumumuzun geneline yerleşmiş bazı davranış kalıpları kamuya malolduğunda nedense kimse sahip çıkmıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu için ortaya atılan iddia gibi, etti mi etmedi mi?

Gündelik hayatta pek çoğumuzun diline az ya da çok pelesenk olmuş kötü lafları vardır. Bu nedenle mesela güzel insan rahmetli Erdoğan Beyazıt’ı hayırla yadederim en galiz küfrü “Serseri!” idi.

İnsanların maçlarda ettikleri küfürleri çoğu kez eğitim ve sosyo-ekonomik yapıya bağlayanlar olur halbuki bugün 3 büyük kulübün tribünlerine girebilmek hele hele kombine alabilmek için ekonomik durumunuzun fazlasıyla iyi olması gerekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çocuklarımızı kandırmaya devam mı? 19 Haziran 2019 | 17 Okunma Küfür mü yürek soğutucu mu? 12 Haziran 2019 | 68 Okunma Bayramların kıymetini bilelim 04 Haziran 2019 | 3 Okunma Tunceli’ye Dersim, Güroymak’a Norşin dem 14 Mayıs 2019 | 39 Okunma Aramıza da bir giren var; J. Fouche’ler 07 Mayıs 2019 | 8 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar