Küfür mü yürek soğutucu mu?

İnsan kendi kendine yalan söyler mi? İlk bakışta tuhaf gelse de aslında söyler. Polyannacılıktan içinde bulunduğumuz durumu idare etmek için uydurduğumuz beyaz yalanlardan bahsetmiyorum.

Toplumumuzun geneline yerleşmiş bazı davranış kalıpları kamuya malolduğunda nedense kimse sahip çıkmıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu için ortaya atılan iddia gibi, etti mi etmedi mi?

Gündelik hayatta pek çoğumuzun diline az ya da çok pelesenk olmuş kötü lafları vardır. Bu nedenle mesela güzel insan rahmetli Erdoğan Beyazıt’ı hayırla yadederim en galiz küfrü “Serseri!” idi.

İnsanların maçlarda ettikleri küfürleri çoğu kez eğitim ve sosyo-ekonomik yapıya bağlayanlar olur halbuki bugün 3 büyük kulübün tribünlerine girebilmek hele hele kombine alabilmek için ekonomik durumunuzun fazlasıyla iyi olması gerekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Evlatları analar için vatandır 17 Eylül 2019 | 2 Okunma Çaresizliğin resmi: Eğitim 04 Eylül 2019 | 78 Okunma Aile Çatırdıyor, şiddet artıyor HDP PKK’ 27 Ağustos 2019 | 12 Okunma Selmiş, depremmiş biz Türklere bir şey o 20 Ağustos 2019 | 7 Okunma Fiyatları düşürün millet bayram etsin 13 Ağustos 2019 | 20 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar