Maddiyatçı topluma doğru

Gazetede okuduğum habere göre; Giresun’da 3 kardeş arasındaki arazi anlaşmazlığı cinayete yol açmış. Abileri anlaşmazlık yüzünden iki kız kardeşini tabanca ile kafalarına ateş ederek...

Gazetede okuduğum habere göre; Giresun’da 3 kardeş arasındaki arazi anlaşmazlığı cinayete yol açmış. Abileri anlaşmazlık yüzünden iki kız kardeşini tabanca ile kafalarına ateş ederek öldürmüş. Anlaşmazlık fındık bahçesinin paylaşılması sebebiyle imiş. Kız kardeşler 5 yıl önce babadan kalma mirastan kendine aslan payı ayıran abilerine karşı tapu iptal davası açmışlar ve davayı kazanmışlar. Buna sinirlenen abileri ise iki öz bacısını fındık toplarken katletmiş.

İşin ilginci bu kardeşlerin yaşları. Katil abi tam 79 yaşındaymış. Kız kardeşler ise 74 ve 69 yaşlarında. Ancak para hırsı o kadar canlı ve o kadar güçlü ki bir ayağı mezarda olsa da bu hırs can almaya kadar vardırmış.

Medyada buna benzer olaylar maalesef sık yer alıyor. ‘Kanlı miras’ manşetiyle verilen bir habere göre; Sakarya Erenler’de miras sebebiyle çıkan tartışma katliamla sona ermiş. İki kardeş, babalarından miras kalan bir arazinin satışından gelen parayı paylaşmakta anlaşamayınca aralarında husumet başlamış. Sonunda katil amcasını, yengesini ve kuzenini katletmiş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zulmün böylesi 02 Ekim 2021 | 162 Okunma Üniversitelerimizin halleri 25 Eylül 2021 | 225 Okunma Olaylara ibretle bakmalı 18 Eylül 2021 | 96 Okunma Oruç diyeti yaygınlaşıyor 11 Eylül 2021 | 305 Okunma İşte stres ve gerginlik, hastalık yapar 04 Eylül 2021 | 150 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar