Futbol terörü

Bu hafta FB ile BJK arasındaki Türkiye kupası maçı şifresiz olarak ATV Kanalından verilince ikinci yarısında şöyle bir bakayım dedim. Ne göreyim, seyircilerin bir kısmının bulunduğu tarafta devamlı saha...

Bu hafta FB ile BJK arasındaki Türkiye kupası maçı şifresiz olarak ATV Kanalından verilince ikinci yarısında şöyle bir bakayım dedim. Ne göreyim, seyircilerin bir kısmının bulunduğu tarafta devamlı saha içine cisim atılıyordu. Kaleci Volkan, derken hakem ve Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman defalarca seyirciyi uyardılar ama yine cisim atılması devam etti. 

Aslında Beşiktaş 10 kişi oynuyordu. Saha Fenerbahçe’nindi ve müthiş tezahürat vardı. Sonra o ana kadarki skor da tur atlaması için Fenerbahçe’ye yetiyordu. Seyircilerin ne için bunu yaptıklarını anlamak mümkün değildi. 

Daha doğrusu mümkündü. Çünkü Türkiye’yi karıştırmak isteyen şer güçler her türlü ayırımcılığı kaşıyarak kullanabilmektedirler. Hele erken seçim kararının açıklanmasından sonra, Ankara’nın efsane belediye başkanı Melih Gökçek’in twetterlerle paylaştığı gibi, bu olay provokasyondur ve başka kışkırtmalara da hazır olmalıyız. 

Seyircilerin arasına karışmış FETÖ, PKK ve benzeri terör örgütlerinin bu işte etkili rol oynadığını düşünüyorum. Şimdi de futbol takımları taraftarları arasında çatışma ve karışıklığı hedef almışlardır. Böyle bir terörün ne kadar zarar vereceğini söylemeye bile gerek yok. Aman dikkat!

ERKEN SEÇİM HAYIRLI OLSUN

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cinnetin eşiğindeyiz 04 Aralık 2021 | 326 Okunma Şans oyunları faciası ve bir teklif 27 Kasım 2021 | 168 Okunma Sosyal Darwinizm ve doğurduğu facialar 20 Kasım 2021 | 99 Okunma Cinnet geçiren toplum 13 Kasım 2021 | 142 Okunma 4 gramlık regülatör: Hipotalamus 30 Ekim 2021 | 255 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar