Cumhurbaşkanımız güvenoyu aldı

Bir mahalli seçimleri daha Türkiye başarıyla tamamladı. İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri için itirazlar devam ediyor; ancak Ankara, Adana, Antalya, Mersin gibi illerin CHP’ye daha doğrusu Millet İttifakına...

Bir mahalli seçimleri daha Türkiye başarıyla tamamladı. İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri için itirazlar devam ediyor; ancak Ankara, Adana, Antalya, Mersin gibi illerin CHP’ye daha doğrusu Millet İttifakına kaptırıldığını görüyoruz.

Genel olarak bakıldığında Ak Parti ve Cumhur İttifakının baraj kabul edilen % 50 seviyesini aştığını, hatta 24 Haziran seçimlerine göre güçlenerek çıktığını, bu sebeple 4,5 yıl sonra yapılacak genel seçimlere kadar iktidarın ‘erken seçim’ çığlıkları ve engellemeleri olmadan icraatlarla meşgul olabileceğini düşünebiliriz. Kısacası Sayın Cumhurbaşkanımız ve yönetim yeniden güvenoyu aldı diyebiliriz.

İnşallah bundan sonra kavga, düşmanlık, karşılıklı öfke yerine ülke olarak hoşgörü, barış ve kardeşlik ortamına gireriz, girmeliyiz. Çünkü ülkemiz içten ve dıştan tehdit ve komplolar altında. Hep birlik olup bunları bertaraf etmeliyiz.

Ancak bu sonuçlar bazı uyarıları düşündürmektedir:

*Bazı belediye başkanları ve yöneticilerin halka yüksekten bakması, gurur ve kibir içinde ‘bize mecbursunuz’  havası takınmaları oldukça itici olmuştur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul Sözleşmesi zehirli meyvedir! 08 Haziran 2019 | 142 Okunma Yine ramazan ve oruç 01 Haziran 2019 | 57 Okunma Oruç tut sıhhat bul 25 Mayıs 2019 | 154 Okunma Cahil bir profesöre ve arkasındaki ahmaklara ilmi bir tokat! İslam Hukuku mu Osmanlı Hukuku mu? 18 Mayıs 2019 | 472 Okunma Gençlerde manevi eğitim 11 Mayıs 2019 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar