Bayram notları

Bayram dolayısıyla geldiğim dindarlara ait tatil köyünden bu yazıyı yazıyorum. Dün sabah kahvaltıya gittik. Fiyat fiks ve açık büfe tarzında idi. Ancak gördüm ki aileler tabaklarını dolduruyor sonra...

Bayram dolayısıyla geldiğim dindarlara ait tatil köyünden bu yazıyı yazıyorum. 

Dün sabah kahvaltıya gittik. Fiyat fiks ve açık büfe tarzında idi. Ancak gördüm ki aileler tabaklarını dolduruyor sonra tamamını yiyemeyerek geride bırakıyorlardı. Görevliler ise kalan yiyeceklerin hepsini çöp kutusuna boca ediyorlardı.

Burada kalanlar da, işletmeci ve çalışanlar da genelde dindar insanlardı üstelik.

Bu savurganlığı, bu nimete saygısızlığı inanın yer de gök de kabul etmez. Ülkemiz ve insanlarımız olarak zor günlerden geçiyoruz. Çözüm ise üretimi artırmak tüketimi düşürmek. Böyle israf olur mu?

Küçükken Rabbimizin nimetlerine olağanüstü hürmet aşılanmıştı. Ekmek kırıntısını yerde görsek hemen dua ederek kaldırırdık. Ekmek kesinlikle atılmazdı. Bayat olarak kullanılırdı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul Sözleşmesi zehirli meyvedir! 08 Haziran 2019 | 142 Okunma Yine ramazan ve oruç 01 Haziran 2019 | 57 Okunma Oruç tut sıhhat bul 25 Mayıs 2019 | 154 Okunma Cahil bir profesöre ve arkasındaki ahmaklara ilmi bir tokat! İslam Hukuku mu Osmanlı Hukuku mu? 18 Mayıs 2019 | 472 Okunma Gençlerde manevi eğitim 11 Mayıs 2019 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar