Bayram notları

Bayram dolayısıyla geldiğim dindarlara ait tatil köyünden bu yazıyı yazıyorum. Dün sabah kahvaltıya gittik. Fiyat fiks ve açık büfe tarzında idi. Ancak gördüm ki aileler tabaklarını dolduruyor sonra...

Bayram dolayısıyla geldiğim dindarlara ait tatil köyünden bu yazıyı yazıyorum. 

Dün sabah kahvaltıya gittik. Fiyat fiks ve açık büfe tarzında idi. Ancak gördüm ki aileler tabaklarını dolduruyor sonra tamamını yiyemeyerek geride bırakıyorlardı. Görevliler ise kalan yiyeceklerin hepsini çöp kutusuna boca ediyorlardı.

Burada kalanlar da, işletmeci ve çalışanlar da genelde dindar insanlardı üstelik.

Bu savurganlığı, bu nimete saygısızlığı inanın yer de gök de kabul etmez. Ülkemiz ve insanlarımız olarak zor günlerden geçiyoruz. Çözüm ise üretimi artırmak tüketimi düşürmek. Böyle israf olur mu?

Küçükken Rabbimizin nimetlerine olağanüstü hürmet aşılanmıştı. Ekmek kırıntısını yerde görsek hemen dua ederek kaldırırdık. Ekmek kesinlikle atılmazdı. Bayat olarak kullanılırdı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cinnetin eşiğindeyiz 04 Aralık 2021 | 326 Okunma Şans oyunları faciası ve bir teklif 27 Kasım 2021 | 168 Okunma Sosyal Darwinizm ve doğurduğu facialar 20 Kasım 2021 | 99 Okunma Cinnet geçiren toplum 13 Kasım 2021 | 142 Okunma 4 gramlık regülatör: Hipotalamus 30 Ekim 2021 | 255 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar