Alper Cihan Hocam istifa edin

Prof. Dr. Alper Cihan hocamız değerli ve başarılı bir bilim adamı ve bürokrattır. Dekanlık, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü gibi önemli...

Prof. Dr. Alper Cihan hocamız değerli ve başarılı bir bilim adamı ve bürokrattır. Dekanlık, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü gibi önemli yöneticiliklerde bulunmuştur. 

Kendisine bir büyüğü olarak tavsiyem Kızılay Genel Başkanı danışmanlığından (ne işe yarıyorsa) acilen istifa etmesidir.

Konu şu: Geçen hafta Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan’ın 31.500 TL net ücret aldığını yazmıştım. Ancak halen Kızılay’da görevli bir dostumuz yazdıklarımın eksik olduğunu; İbrahim Altan’ın ayrıca yurtdışı görevlerde günlük 200 avro, yurtiçinde ise günlük 200 TL maaşından ayrı olarak harcırah aldığını aktardı. Yine son zamanlarda dernek içinde kurulan şirketlerden ikisinde de yönetim kurulu üyesiymiş, aylık 15-20 bin TL ek olarak ücret alıyormuş. 

Dostumuz söylediklerini belgelemek için de Kızılay maaş bordrolarını göndermiş. İbrahim Altan’ın (damadı Ak Parti Yalova milletvekili imiş) aldığı maaş doğruymuş.

İşte bu maaş bordrosuna göz gezdirirken birden tanıdık bir isimle karşılaştım, şaşırdım, üzüldüm. Sevdiğim ve hayranlıkla yaptıklarını izlediğim Prof. Dr. Alper Cihan hocamız meğer Genel Başkan danışmanı imiş ve her ay mesai yapmadan net 15 bin TL civarında ücret alıyormuş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Korona Virüs’ten İslâm Karşıtlığı Yapmak 28 Mart 2020 | 320 Okunma Sosyal medya psikopatları 21 Mart 2020 | 112 Okunma Eğitim için ne yapmalı? 14 Mart 2020 | 104 Okunma ‘Zorunlu’ değil maalesef ‘sorunlu’ eğitim 07 Mart 2020 | 411 Okunma Evlenmeler azalıyor, boşanmalar artıyor 29 Şubat 2020 | 221 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar