6284 sayılı yasanın gerçek mağduru kadınlardır

Gazetemiz Yeni Akit son günlerde aileyi tahrip eden 6284 sayılı yasa ile ilgili yetkilileri uyaran yayınlar yapıyor. ‘Bir dokun bin ah işit’ misali bu yayınlar çok sayıda mağdurun derdini ortaya çıkarmış oldu....

Gazetemiz Yeni Akit son günlerde aileyi tahrip eden 6284 sayılı yasa ile ilgili yetkilileri uyaran yayınlar yapıyor. ‘Bir dokun bin ah işit’ misali bu yayınlar çok sayıda mağdurun derdini ortaya çıkarmış oldu. Meğer ne kadar bu yasadan dertli olan varmış.

Tabii bu haklı yayınlardan rahatsızlık duyan, anlaşılmaz bir şekilde bu acımasız ve aileyi dinamitleyen kanunun devam etmesini savunanlar da var maalesef. Kim mi bunlar? Marjinal Marksist ve erkek düşmanı feministler. Yani aileyi önemsemeyen, yok sayan tipler bunlar. Dedikleri, ‘Kadınlar şiddet mi görsün? Siz kadınların itilip kakılmalarını mı istiyorsunuz?’

 Bu soru bile abes. Çünkü bu yasa kadınları korumak bir yana aileleri parçalıyor, aksine kadınları korumasız hale getiriyor. Bizzat dinlediğim olaylardan ikisini aktarmak istiyorum.

İlki 32 yaşlarında bir hanımefendi. 9 yıllık evliymiş ve sevimli mi sevimli biri erkek, diğeri kız iki çocukları varmış. Ufak tefek problemler olsa da evlilikleri sürüyormuş. “Her ailede olur böyle tartışmalar. Derler ya evliliğin tadı tuzu diye” açıklıyor bu gerginlikleri. Yoksa kocası evine bağlı, oğluna ve kızına düşkün biriymiş. 

Derken 3 ay kadar önce bir konuda aralarında tartışma çıkmış. Şimdi düşündüğümde “Lüzumsuz bir atışmaydı. Hiç değmezdi” diyor ve ekliyor: 

Ancak herhalde gergin bir günündeydim. Susarak eşimi sakinleştireceğim yerde bağırmaya başlamışım. Eşim de komşular duymasın diye beni susturmak için tutmaya çalışırken direndim. O sıra kaba kuvvet gördüğümü düşündüm. Medyadan erkek şiddeti için şikâyet edilebileceğini görmüştüm. O kızgınlıkla karakola gidip ifade verdim. Eşimle daha sonra önceden olduğu gibi barışırdık ama meğer karakoldaki ifadem mahkemeye bildirilmiş. Mahkemeden de kocama 6 ay uzaklaştırma kararı çıkmış. Şimdi kocam evine giremiyor, ben razı olursam çocuklarını görebiliyor. Büyük olan kızım hep babasını soruyor, niçin eve gelmediğini merak ediyor. Sürekli geçiştiriyorum. Eşim de çevresine bu olanlardan sonra kesinlikle tekrar evine dönmeyeceğini söylüyormuş. Gururlu ve inatçı bir yapısı vardır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cinnetin eşiğindeyiz 04 Aralık 2021 | 326 Okunma Şans oyunları faciası ve bir teklif 27 Kasım 2021 | 168 Okunma Sosyal Darwinizm ve doğurduğu facialar 20 Kasım 2021 | 99 Okunma Cinnet geçiren toplum 13 Kasım 2021 | 142 Okunma 4 gramlık regülatör: Hipotalamus 30 Ekim 2021 | 255 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar