Numan Bey'den ricamdır

Yeni kabine değişiminde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş oldu. Sayın Kurtulmuş’un çalışmalarını yakından takip etme fırsatım oldu. Numan Bey, Ordulu. Bir Karadenizli olarak, bölgenin...

Yeni kabine değişiminde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş oldu. Sayın Kurtulmuş’un çalışmalarını yakından takip etme fırsatım oldu. Numan Bey, Ordulu. Bir Karadenizli olarak, bölgenin bakanını takip etmek gerekir. Geçtiğimiz hafta özel bir davet için Giresun’daydım. Giresun’un en popüler yerlerinden biri Kale’dir. Giresun kalesinden şehre bakmak müthiş keyif verir. Turistlerin de şehre girdiği an ilk ziyaret ettikleri yerdir. Ancak kale sabahları ‘bakımsızlık’la geceleri ise ‘karanlık’la öne çıkıyor.

Kale içerisinde ne yolda yürüyebiliyorsunuz ne de rahat edeceğiniz bir ortam  sağlanabiliyor. Kalede mekanları işletenler de ‘sahipsiz bir kale’den bahsediyor.

Bunları neden mi yazdım? Sayın Kurtulmuş’un, turizme verdiği önemi biliyorum. Karadeniz’in yaylaları başta olmak üzere turizm alanında gelişmesi konusunda çaba harcayan bir siyasetçi. Kültür ve Turizm Bakanlığı görevinde de, yetkililere gerekli talimatları vererek Giresun Kalesi’nin turizme ‘gerektiği’ şekilde kazandırılmasını sağlayabilir. Sayın Bakan’ın bu konuda gerekli hassasiyetliği göstereceğine inanıyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Derinliklerde yatan tarih 09 Ekim 2017 | 99 Okunma Ada'ya 'Kurtlar Vadisi' oteli 02 Ekim 2017 | 144 Okunma Çirkinlikte yarışmışlar 25 Eylül 2017 | 117 Okunma Kıbrıs, Las Vegas olur mu? 18 Eylül 2017 | 213 Okunma Kıbrıs denince ne anlıyoruz? 11 Eylül 2017 | 90 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar