Türkiye Akdeniz’deki hasımlarıyla barışmaya mı hazırlanıyor yoksa?

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, “Hakkaniyeti temel alacak şekilde, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi hariç, bölgede tüm kıyıdaş ülkelerle deniz yetki alanlarını sınırlamak için müzakerelere hazır olduğumuzu en başından beri vurguluyoruz” diye söze girdikten sonra ekliyor:

“Hakça bir çözüm için tüm ülkelere diyalog çağrımız sürmektedir. Beraber bu çalışmaları yürütebiliriz.”

TRT’den Serdar Karagöz, bu ifadeleriyle “Türkiye’nin farklı konularda sorun yaşadığı devletleri de kastettiğini” hatırlatıyor Cumhurbaşkanı’na.

Erdoğan, “Tabii bunları otururuz, konuşuruz, değerlendiririz. Yani bizim derdimiz düşman kazanmak değil, dost kazanmak. Düşman olanlar varsa onları da dost olmaya davet etmek. Derdimiz bu...” diyerek yanıtlıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gidişat çok tehlikeli: Kritik göstergeler iki haftada ikiye katlandı 01 Aralık 2020 | 17 Okunma Türk gemisine baskın düzenleyenlerin hedefi neydi? 28 Kasım 2020 | 1.190 Okunma AB’nin gemi baskınındaki tutumu çelişkilerle dolu 27 Kasım 2020 | 1.147 Okunma Akdeniz’in ortasında Türk kargo gemisine AB baskını 26 Kasım 2020 | 807 Okunma Dünya Sağlık Örgütü vakalar konusunda Türkiye’den ne bekliyor? 25 Kasım 2020 | 553 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar