Trump’la muhatap olmanın dayanılmaz güçlüğü

Milli Savunma Bakanlığı’nın web sitesinde yer alan bir fotoğraf Bakan Hulusi Akar ile ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert Charles O’Brien’ı önceki gün Ankara’da yaptıkları görüşme sırasında gösteriyor.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’den önce Ankara’ya gelen O’Brien, Milli Savunma Bakanlığı’na giderek Akar’a ziyarette bulunup, Suriye ile ilgili gelişmeleri görüşmüş.

Bu fotoğrafta tuhaf bir durum yok mu sizce?

ABD Hazine Bakanlığı, daha geçen pazartesi günü O’Brien’ın patronu Başkan Trump’ın imzaladığı bir ‘başkanlık emri’ çerçevesinde Hulusi Akar’a yaptırım uygulanacağını açıklamamış mıydı, Suriye’ye dönük sınır ötesi askeri harekâtı yönettiği için?

Üstelik Trump’ın bu kararıyla Akar’ın başında bulunduğu Milli Savunma Bakanlığı da yaptırım kapsamına alınmamış mıydı?

*

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünya Sağlık Örgütü vakalar konusunda Türkiye’den ne bekliyor? 25 Kasım 2020 | 517 Okunma ‘Vaka’dan ‘hasta’ açıklamaya ne zaman geçildi? 24 Kasım 2020 | 615 Okunma Yargı reformu tartışmasına nasıl bakmalıyız? 21 Kasım 2020 | 233 Okunma Cemil Çiçek’ten Alaattin Çakıcı tepkisi 20 Kasım 2020 | 2.974 Okunma Pompeo’nun Patrikhane ziyareti ABD ile ilişkilerde hasarı arttırdı 19 Kasım 2020 | 1.860 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar