Pontus tartışmasının düşündürdükleri

BİR an için Avrupa’nın bir ülkesinde yaşadığınızı varsayın. Kuşaklardan beri o ülkede yaşayan bir Türk ailesinin diyelim üçüncü kuşağını temsil ediyorsunuz.

Doğumunuzla birlikte o ülkenin vatandaşlığını kazanmışsınız. Bütün eğitiminizi o ülkede aldınız, dillerini çok iyi konuşuyorsunuz. İş güç sahibi olmuşsunuz, ev bark derken düzeninizi kurmuşsunuz.

Gerçi büyük bir sevgi duyduğunuz Türkiye ile bağınızı hiç koparmıyorsunuz. Yaz tatillerinde mutlaka Türkiye’ye gidiyorsunuz. Ancak hayatınızın bütün gelecek perspektifi yine de vatandaşı olduğunuz Avrupa ülkesinde yaşamaya devam etmek hedefi üzerine kurulu. Zaten çocukların da bütün planları o yönde...

*

Gelgelelim son günlerde canınızı sıkan şeyler oluyor o Avrupa ülkesinde. Seçimler yaklaşıyor ve kampanya kızıştıkça bazı partilerin mensuplarına “Türk” suçlaması yöneltiliyor. Seçim kampanyası sırasında sabah akşam bir Türklük tartışmasıdır alıp başını gidiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sekiz maddede Soçi Mutabakatı’nın anlamı 23 Ekim 2019 | 6.996 Okunma Gözler bugün Soçi’de: Fırat’ın doğusundan İdlib’e giden yol 22 Ekim 2019 | 2.770 Okunma Satır aralarıyla Türk-ABD mutabakatının şifreleri 19 Ekim 2019 | 3.398 Okunma Trump’la muhatap olmanın dayanılmaz güçlüğü 18 Ekim 2019 | 6.687 Okunma Birinci haftasında harekâtın 10 sonucu 17 Ekim 2019 | 4.095 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar