Isparta’daki iki cinayetten Ankara’daki af tartışmasına

BUNDAN kısa bir süre önce, 22 Eylül tarihinde Isparta’nın iki ayrı noktasında iki yaşlı kadının cesedi bulundu.Birinci ceset Gökçay Mesirelik Alanı’nda bulundu. Ceset, Halıkent Mahallesi’nde oturan ve...

BUNDAN kısa bir süre önce, 22 Eylül tarihinde Isparta’nın iki ayrı noktasında iki yaşlı kadının cesedi bulundu.

Birinci ceset Gökçay Mesirelik Alanı’nda bulundu. Ceset, Halıkent Mahallesi’nde oturan ve iki gün önce kent merkezindeki çocuğunun evini ziyarete gittikten sonra durakta otobüs beklerken yanına yaklaşan bir araca binen ve kendisinden bir daha haber alınamayan Nurten Avar’a aitti.

Aynı günün gecesi atış poligonu mevkiinde toprağa gömülü bir başka kadın cesedi bulundu. Bu cesedin de geçen temmuz ayından bu yana aranmakta olan Suna Özbey’e ait olduğu tespit edildi.

*

Isparta Emniyeti, her iki dosyayı da kısa zamanda aydınlattı. Şüpheli olarak gözaltına alınan Bekir Çiftçinin (43) evine yapılan baskında Nurten Avar’a ait ziynet eşyaları bulundu.

Çiftçi, Nurten Avar’ı yardım bahanesiyle arabasına bindirerek kaçırdığını ve boğarak öldürdüğünü itiraf etti. Suna Özbey’i de aynı bahaneyle arabasına almış, araçtaki iple boğmuş, daha sonra araziye gömmüştü.

Katilin soruşturması çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı. Üç ay içinde iki kadını öldüren Çiftçi, 19 yıl önce Isparta’da bir başka cinayet işlemişti. Kolundaki bilezikleri almak amacıyla kaçırdığı 72 yaşındaki Müzeyyen Gürgen’i tam 42 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü için müebbet hapse mahkûm olmuş, cezasını çekip tahliye olmuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
COVID-19’la mücadelede büyüyen tehdide dikkat 18 Eylül 2020 | 379 Okunma Mali’deki darbe ve Türkiye’nin tutumu 17 Eylül 2020 | 987 Okunma Tam 40 yıl sonra 12 Eylül’e bakmak 16 Eylül 2020 | 193 Okunma Doğu Akdeniz’de tehlikeli tırmanış 28 Ağustos 2020 | 2.595 Okunma Her saat başı bir vatandaşımız COVID-19’dan ölüyor 27 Ağustos 2020 | 2.172 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar