İnsan Hakları Eylem Planı’nın sınırları nereden geçer?

Adalet Bakanlığı’nın web sitesinde tam metni yayımlanan “İnsan Hakları Eylem Planı”nın sayfaları arasında dolaşırken “Gençlerin Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi”...

Adalet Bakanlığı’nın web sitesinde tam metni yayımlanan “İnsan Hakları Eylem Planı”nın sayfaları arasında dolaşırken “Gençlerin Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi” hedefiyle karşılaştım ve bu çerçevede önümüzdeki dönemde yürütülecek olan faaliyetleri de öğrenme imkânım oldu.

Bu faaliyetlerden biri, “Gençlik merkezleri, gençlik kampları ... yoluyla gençlerin desteklenmesine devam edilecek” olmasıydı. (Sayfa 97)

Aynı ana hedefe ulaşmak üzere gençlere dönük bir başka faaliyet alanı bu sayfada “Toplu konut projelerinin geliştirilmesi sürdürülecek, gençler de dahil ihtiyaç sahiplerinin konut edinme hakkına yönelik tedbirler etkili bir şekilde alınmaya devam edilecek” şeklinde tanımlanmıştı.

Bunun gibi dikkatime takılan bir....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Entübe edilirken yoğun bakım odasına son kez bakmak 21 Nisan 2021 | 451 Okunma Nüfus faktörüne göre vaka sayısında Uruguay’dan sonra dünya ikincisiyiz 20 Nisan 2021 | 190 Okunma Yıldırım Akbulut’a veda etmek... 17 Nisan 2021 | 381 Okunma Uzun süre amiraller bildirisini tartışmaya hazır olalım 16 Nisan 2021 | 448 Okunma Rusya, Suriyeli Kürtler ve ‘Zorla aşk olmaz’ meselesi 03 Nisan 2021 | 1.245 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar