İmamoğlu’nun mal beyanı önemli bir ilk adım

FOX TV’den İsmail Küçükkaya’nın İstanbul büyükşehir belediye başkan adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım ile birlikte düzenlediği tartışma programının en önemli...

FOX TV’den İsmail Küçükkaya’nın İstanbul büyükşehir belediye başkan adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım ile birlikte düzenlediği tartışma programının en önemli sonuçlarından biri siyasilerin mal beyanlarının şeffaflaşması meselesini uzunca bir aradan sonra yeniden siyasetin gündemine taşıyarak kamuoyunda tartışmaya açması oldu.

Küçükkaya, iki lidere de “Başkan seçilirseniz kamuoyuna mal varlığı beyanında bulunur musunuz?” sorusunu yöneltti. Her iki aday da soruya olumlu yanıt verdi.

Yıldırım, “Benim açımdan hiçbir sakıncası yok” dedi, “Çocuklarımın mal varlığının zaten bir koruması falan da yok. Onlar ticaretle uğraşıyorlar, işleri güçleri var. Onlarınki kamuya da açık. Herkes her an bakar” diye ekledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Libya’da sıcak çatışma ihtimali şimdilik gerilerken 07 Ağustos 2020 | 218 Okunma COVID-19 vakalarında resmi rakamlar örtüşmeyince 06 Ağustos 2020 | 858 Okunma Yoğun bakımdaki hasta sayısı neden açıklanmıyor? 05 Ağustos 2020 | 881 Okunma COVID-19 ile mücadelede haziran başı rakamlarına döndük 25 Temmuz 2020 | 2.358 Okunma İstanbul Sözleşmesi kadınlar için hayati bir kazanım 24 Temmuz 2020 | 1.956 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar