Hazine Bakanı Şimşek’i Goldman Sachs merkezinde dinleyince...

Hürriyet gazetesi yazarı Sedat Ergin bu hafta 'Hazine Bakanı Şimşek’i Goldman Sachs merkezinde dinleyince...' başlıklı yazısını kaleme aldı.

NEW YORK

DÜNYANIN önde gelen yatırım bankalarından Goldman Sachs’ın New York kentinin güneyindeki finans merkezinde bulunan binasının 43’üncü katına çıktığınızda, gökdelenlerle kaplı Manhattan adasının görüntüsünü birden bütün etkileyiciliğiyle karşınızda buluyorsunuz.

Buradaki yemek salonunda, Türkiye’nin belli başlı holding ve şirketlerinin, bankalarının tepe yöneticileri ile ABD finans dünyasının temsilcileri, fon yöneticileri, Türkiye’de izlenen yeni “rasyonel” politikaların ışığında Türk ekonomisinin görünümünün değerlendirildiği toplantının ertesinde bir aradalar.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Türkiye -ABD İş Konseyi (TAİK) ve Goldman Sachs’in ortaklaşa düzenledikleri 13’üncü Türkiye Yatırım Konferansı’nda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından yapılan sunum, yemekteki sohbetlerin ana konusunu oluşturuyor. Şimşek, sabah yine aynı merkezde dünyanın önde gelen yatırımcı fonlarının yöneticileri ile bir araya gelmişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye ile Yunanistan arasında barışa şans verme zamanı 09 Aralık 2023 | 122 Okunma Erdoğan’ın İsveç’in NATO üyeliği ve F-16 konusundaki sürpriz adımı nasıl değerlendirilmeli? 08 Aralık 2023 | 1.022 Okunma F-16 ve Eurofighter alımının ilerlememesi Batı ile yeni bir sıkıntı alanı 06 Aralık 2023 | 777 Okunma Bedri Rahmi’nin kayıp mozaiklerinin esrarı nasıl çözüldü? 02 Aralık 2023 | 100 Okunma Henry Kissinger daha çok günahlarıyla hatırlanacak 01 Aralık 2023 | 296 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar