El Kaide’yi destekleyen Batılı ülkeler hangileri?

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın DEAŞ hakkındaki söyleminin önemli bir yönü, bu örgütün bazı odakların Suriye’de uygulamaya çalıştıkları planları için mazeret olarak...

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın DEAŞ hakkındaki söyleminin önemli bir yönü, bu örgütün bazı odakların Suriye’de uygulamaya çalıştıkları planları için mazeret olarak kullandıkları bir proje olduğu yolundaki görüşüdür.

Erdoğan’ın “Bölgedeki DEAŞ unsurlarının kimler tarafından beslendiğini, eğitildiğini, ihtiyaç duyulduğunda kullanılmak üzere hazır halde tutulduğunu gayet iyi biliyoruz” şeklindeki sözleri bu bakışının açık bir yansımasıdır. (12 Aralık 2018)

Erdoğan’a göre, DEAŞ, “Dünyayı korkutmak için sürekli şişirilen, büyütülen, dev aynasında gösterilen bir proje”dir. (27 Kasım 2018)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargı reformu tartışmasına nasıl bakmalıyız? 21 Kasım 2020 | 0 Okunma Cemil Çiçek’ten Alaattin Çakıcı tepkisi 20 Kasım 2020 | 0 Okunma Pompeo’nun Patrikhane ziyareti ABD ile ilişkilerde hasarı arttırdı 19 Kasım 2020 | 0 Okunma COVID-19’la mücadelenin başarısı için şeffaflık vazgeçilmez 18 Kasım 2020 | 0 Okunma Salgında her gün bir İzmir depremi oluyor, farkında mıyız? 17 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar