CIA Direktörü, Enes Kanter’le görüşünce... Bilmiyorsa vahim, biliyorsa daha vahim

Hürriyet Gazetesi Yazarı Sedat Ergin'in bugünkü (06.05.2022)''CIA Direktörü, Enes Kanter’le görüşünce... Bilmiyorsa vahim, biliyorsa daha vahim'' başlıklı yazısı.

Geride bıraktığımız Şeker Bayramı sırasında dikkatime takılan haberlerden biri, ABD’nin profesyonel basketbol ligi NBA’da oynayan ve Fetullah Gülen’e yakınlığıyla tanınan Enes Kanter’i ABD’nin Merkezi Haber Alma Örgütü’nün (CIA) Direktörü William Burns ile gösteren bir fotoğrafı konu alıyordu.

Kanter, bu fotoğrafı 30 Nisan tarihinde kendi Twitter hesabından paylaşmış ve altına “CIA Direktörü William J. Burns ile harika bir sohbet yaptık” diye de not düşmüş. Ayrıca, “Dostluğunuz için teşekkürler” diye eklemiş.

Fotoğraf, CIA Direktörü bir etkinlikte başka insanların da bulunduğu bir masada oturduğu sırada çekilmiş. Kanter’in cep telefonuyla yaptığı bir selfie çekimi olması kuvvetle muhtemel. Her ikisinin de yüzüne yerleşmiş olan güleç ifadeler fotoğrafa damgasını vurmuş.

Kanter, aynı fotoğrafı Instagram hesabından da paylaşmış.

BLINKEN’A BÜYÜK ÖVGÜ

Kendisinin sosyal medya hesaplarına bakıldığında, en son paylaşımında Kanter’i bu kez ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile gösteren bir fotoğraf karşımıza çıkıyor. Altında “iki gün önce” paylaşıldığı bilgisi var.

Kanter’in elini Blinken’ın omuzuna atmış olması oldukça samimi bir hava yayıyor ortalığa. Kanter bu fotoğrafın altına da, “ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile dünyada insan haklarının durumu ile ilgili harika bir görüşme gerçekleştirdik. Dostluğun ve liderliğin için teşekkürler. Amerika sana sahip olduğu için şanslı” diye yazmış.

Burns ile fotoğrafında olduğu gibi bu görüşmenin de nerede gerçekleştiği hususunda bir bilgi yer almıyor bu paylaşımda. Bu fotoğraftan öğrendiğimiz, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın bir NBA oyuncusuyla küresel düzeyde insan hakları konularını görüşmüş olmasıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yunanistan NATO'nun askeri kanadına nasıl döndü? Her şey NATO delegasyonundaki şifreli telefonun çalmasıyla değişti 21 Mayıs 2022 | 598 Okunma Batı ile pazarlıkta yöntem ve üslup meselesi 20 Mayıs 2022 | 231 Okunma AYM’yi bekleyen kritik bir karar 19 Mayıs 2022 | 201 Okunma Kaftancıoğlu dosyasında son söz Anayasa Mahkemesi’nde 18 Mayıs 2022 | 1.159 Okunma 50 yıllık serüven Abdi Bey’in telefonuna çıkıp ‘yarın gel’ demesiyle başladı 14 Mayıs 2022 | 231 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar