Cemil Çiçek’ten Alaattin Çakıcı tepkisi

Cemil Çiçek, “Siyaset nezaket içerisinde yapılan bir iştir. Bir siyasi parti genel başkanına, kendisini tasvip edin etmeyin, bu üslupla hakaret edilmesi, kime yapılırsa yapılsın...

Cemil Çiçek, “Siyaset nezaket içerisinde yapılan bir iştir. Bir siyasi parti genel başkanına, kendisini tasvip edin etmeyin, bu üslupla hakaret edilmesi, kime yapılırsa yapılsın, asla tasvip edilecek bir husus değildir” diye söze girdikten sonra ekliyor:

“Bunun aması, fakatı, özel gerekçesi olamaz. Doğru bulmuyorum...”

Çiçek ile dün yargı reformu konusundaki tartışmalar ve kendisinin bu konudaki son beyanlarıyla ilgili sohbet ettik. Bir sorum üzerine konu Alaattin Çakıcı’nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan açıklamalarına geldi. 

Eski TBMM Başkanı, “Böyle bir hakaret varsa savcılığın zaten kendiliğinden soruşturma açması gerekiyor. Kaldı ki, Kemal Bey’in avukatının da bir müracaatı var” diye konuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir gazeteciden çok fazlası Türk basınında bir müessese: Sami Kohen 15 Mayıs 2021 | 292 Okunma İsrail’in eylemleri ve sözcüklerin yetersiz kalması 13 Mayıs 2021 | 71 Okunma Türkiye-Mısır ilişkilerinde hareketlilik - Zararın neresinden dönülse kârdır... 12 Mayıs 2021 | 227 Okunma Üçüncü dalgada iki kritik tarih: 15 Mart, 29 Mart... 11 Mayıs 2021 | 112 Okunma Darbelere karşı bir kitap nasıl darbe suçlamasının delili oldu? 08 Mayıs 2021 | 312 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar