Bir toz bulutunun içinde yürümek

Gelecek mi dediniz?

Haftalardır bir toz bulutunun içinde yol alıyoruz.

Üstümüzü de kaplayan tozu silkeleyerek önümüzü görmeye, yürümeye çalışıyoruz alacakaranlıkta.

Toz bulutunun içinde her gün yeni görüntüler beliriyor. Bu görüntülerin bir bölümü gerçeğin kendisi olarak karşımıza çıkıyor. Bazen ilk başta şüpheyle yaklaşıyoruz ama bir süre sonra biraz üstünü eşelediğimizde birden gerçeğin kendisi göz kırpıyor.

Şekillenen bazı görüntülerde ise anlatının gerçek olmadığını biliyoruz ya da tahmin edebiliyoruz. Derken her ikisinin birbirine karıştığı, gerçek olanla olmayanın iç içe geçtiği gri bir alanda buluyoruz kendimizi. Gerçeği nasıl ayırt edeceğimizi bilemiyoruz, zorlanıyoruz.

Ama bir konuda hiçbirimizin şüphesi yok. O toz bulutunun içinde saklı olan, henüz bilmediğimiz, açığa çıkmayı bekleyen, bizden gizlenen gerçeğin daha pek çok parçası var.

Bir türlü bütün parçaları bir araya getirip gerçeğin bütününü tamamlayamıyoruz.


Ve toz bulutu içinde hiç bitmeyen hesaplaşmaları izlemeye devam ediyoruz.

.......

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hasan Saltık’ın ardından... Türkiye'de müziğin özgürlük alanını genişletti 12 Haziran 2021 | 73 Okunma Biden’ın Avrupa gezisinde demokrasi seferberliği teması ön plana çıkıyor 11 Haziran 2021 | 98 Okunma Erdoğan-Biden görüşmesi zor geçmeye aday 10 Haziran 2021 | 486 Okunma Yanlış yapan varsa nasıl ayıklanacak? 09 Haziran 2021 | 422 Okunma 7 bin 300 yıllık bir denize saygı duyma zamanı 05 Haziran 2021 | 96 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar