Ankara’daki son emniyet krizinin bize anlattıkları

Türk kamuoyu günlerdir Ankara’da yeraltı dünyasının bilinen isimlerinden Ayhan Bora Kaplan hakkındaki soruşturmanın uzantısı olarak birbiri ardına patlak veren bir dizi skandalın ve ortalığı kaplayan iddiaların yol açtığı tartışmalarla meşgul.

Ülkenin başkentinde il emniyet teşkilatının organize suçlarla mücadeleden sorumlu müdür yardımcısı ile onun altındaki bir grup polisin tutuklanmış olması, ne kadar ciddi bir sarsıntı ile karşı karşıya olduğumuzu göstermek bakımından yeterlidir.  

Hadiselerin ve ortaya atılan iddiaların büyük bir bölümü kamuoyuna yansımış olduğu için bunları detaylı bir şekilde tekrarlayacak değiliz. Ancak dosyanın ana akışında, Ayhan Bora Kaplan hakkında geçen eylül ayında başlatılan soruşturmayla birlikte ortalığa saçılan garip ilişkiler, davranışlar yatıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İYİ Partili belediye Abdullah Çatlı’nın ismini bir kent meydanına verince 15 Haziran 2024 | 578 Okunma Şanghay Örgütü’nden sonra BRICS tartışmasına hazır mıyız? 14 Haziran 2024 | 245 Okunma Avrupa’da aşırı sağın yükselişi AB ile ilişkilerdeki belirsizliği artırıyor 13 Haziran 2024 | 1.399 Okunma Aşırı sağın gölgesi Avrupa Birliği’nin üzerini kaplarken 12 Haziran 2024 | 1.352 Okunma 1961’de darbe protokolüne imza TSK’da yükselmenin önünü açtı 08 Haziran 2024 | 2.699 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar