Tam bağımsızlık böyle olur

Alakalı alakasız bütün dünya devletleri Akdeniz'e doluşmuş. Ama "Türkiye'nin orada ne işi varmış"! Üstüne üstlük , Türkiye orada uluslar arası anlaşmalara aykırı olarak bulunuyormuş!

Size tavsiyem; bu iki cümleyi söyleyen herkese hiç tereddütsüz;
"Hadi oradan" demenizdir.
Çünkü; anasının ak sütü kadar helaldir, bal gibi de Türkiye'nin hakkıdır Doğu Akdeniz'de arama faaliyetinde bulunması.
Türkiye bir kere garantör devlet olarak burada olmakta haklıdır. Kendi kıta sahanlığımız içinde ve uluslar arası hukuk ve anlaşmalardan doğan haklarımızla burada olmak hakkımızdır.
Yunanistan, İsrail, Kıbrıs Rum kesimi, İtalya, AB herkes burada hak iddia edecek, herkes burada Türkiye'ye yüklenecek ama Türkiye yerinde duracak öyle mi? Siz Doğu Akdeniz'i kendi malınız gibi kullanacaksınız, KKTC'nin de hakkı olanı vermeyeceksiniz ama Türkiye, elini kolunu bağlayıp oturacak öyle mi? Kıbrıs milli davamız diyorsak, uluslar arası anlaşmalardan doğan haklarımızı sonuna kadar kullanacağız ve bunun bedeli ne olursa olsun bu davadan dönmeyeceğiz diyorsak; Türkiye'nin 2 milli gemisiyle neden Akdeniz'de olduğunu da sonuna kadar savunacağız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
KKTC Başbakanı Ersin Tatar: Erdoğan’ın dik duruşu bize güç veriyor 23 Temmuz 2019 | 2.347 Okunma Neden Akdeniz’deyiz diyenlere... 22 Temmuz 2019 | 3.325 Okunma Mesele S-400 değil ki... 20 Temmuz 2019 | 3.090 Okunma İşte darbe... İşte delil... 17 Temmuz 2019 | 2.501 Okunma Cehennem geceden Cennet sabaha 15 Temmuz 2019 | 2.717 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar