Dünyayı kim kirletiyor?

Perşembe sabahı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u dinlerken, önümüzdeki yüzyılın en önemli konusunun, aslında sorununun iklim değişikliği ve çevre olacağına inancım bir kat daha...

Perşembe sabahı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u dinlerken, önümüzdeki yüzyılın en önemli konusunun, aslında sorununun iklim değişikliği ve çevre olacağına inancım bir kat daha arttı. Gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle "İklim ve çevre" başlıklı buluşma için seçilen yer de hayli anlamlıydı.
Açılışını 28 Ekim'de Başkan Erdoğan'ın yapması planlanan AKM Millet Bahçesi'nde iki saati aşkın konuştuğumuz konu sadece Türkiye'nin değil, dünyanın geleceğiydi bir anlamda. Başkan Erdoğan'ın 81 ilde 81 milyon metrekarelik alanda toplamda 400 Millet Bahçesi hedefi kapsamında tamamlanan 100 eserden biri olan AKM, Ankara'daki 21 Millet Bahçesi'nin en büyüğü.
760 bin metrekarelik alandaki AKM, milli bayramların kutlandığı, devletin milletle buluştuğu çok özel bir Millet Bahçesi olarak sadece Ankaralıların değil, Ankara'ya gelen herkesin çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla vakit geçirebilecekleri pek çok etkinliği barındırıyor ve ailece gezilmesi adına düzenlenmiş.
Türkiye'nin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına bir ekolojik hat kurulması...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Son ulusalcıyı da attılar 01 Aralık 2021 | 207 Okunma Sokaktan iktidar devşirmek isteyenlere... 29 Kasım 2021 | 23 Okunma Global tefecilere inat! 27 Kasım 2021 | 95 Okunma Terörle mücadelenin rövanşı: Döviz 24 Kasım 2021 | 221 Okunma Döviz işte böyle düşer! 22 Kasım 2021 | 1.197 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar