Balkanlar’ın da umudu Türkiye

Türkiye'nin ne büyük bir devlet olduğunu ve sadece kendisi değil, bölgesinde nasıl bir güce sahip olduğunu görmeniz için yurtdışına çıkmanız yeterli.

Başkan Erdoğan'ın, Güneydoğu Avrupa İşbirliği Zirvesi temaslarını izlemek için geldiğimiz Saraybosna'da bunu bir kez daha gözlemlemenin gururunu yaşadık. Hem siyasi, hem ekonomik hem diplomatik istikrar unsuru olarak Balkanlar'daki önemi, ağırlığı ile değişmez bir rol oynuyor Türkiye.
Tüm Güneydoğu Avrupa ülkeleri ile iyi ilişkilerinin yanısıra verdiği destek ve kurduğu ikili, üçlü işbirlikleri, bölgesel güçbirliğini de kuvvetlendiriyor. O yüzden malum çevrelerin zorlama algı operasyonlarına kulak asmayıp, nasıl bir istikrar ve güven faktörü olduğumuzu görmek isterseniz dışarı çıkmanız yeterli..

SETA maskeleri indirince...
Büyüyen, gelişen ve sadece bölgesinde değil, dünyada güç dengelerini etkileyen Türkiye'nin ekonomi, siyasi ve diplomatik ilişkiler haricinde belirleyici olduğu bir başka alan da medya. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bahçeli’den zor sorular... 26 Şubat 2020 | 4.205 Okunma 17-25 Aralık’tan hemen önce FETÖ’yle ne görüştün? 24 Şubat 2020 | 6.232 Okunma Siyasi hadım olmayanlar! 24 Şubat 2020 | 2.302 Okunma Mesele 3-5 ağaç değil ki... 22 Şubat 2020 | 88 Okunma Kendi kendiyle yarışıp birinci olanlar 19 Şubat 2020 | 161 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar