Amerika’yı ele geçirmeyen namerttir!

Siyasetin hızlı temposu arasında geride bıraktığımız hafta iki çok önemli zirvede hem ufuk açıcı hem vizyon ortaya koyan konuşmaları dinleyerek dünyanın nereye gittiği ve Türkiye'nin de bu süreçte nerede olduğuna dair yeni bilgiler, yeni fikirler öğrenmek çok iyi geldi.

Para Dergisi'nin düzenlediği Yeni Nesil Girişimcilik Zirvesi'nde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, devletin girişimci olmak isteyenlere sunduğu imkanları anlatırken, yeni girişimciler için 3 milyar euroluk fonun varlığından tutun, gençlik için girişimcilik kampüsleri kurulup her imkanın sunulmasına kadar çok geniş bir vizyonu anlattılar. Yazılım yolu ile çok basit başlayıp buğu dünyada kendi alanında sayılı şirketler arasına girmiş örnekleri, yaratıcılarından dinlemek ayrı bir keyifti. Binnaz Abla ve Faladdin markalarının kurucusu henüz 30'larındaki Sertaç Taşdemir'in hikayesi, pek çok kişiye muhteşem bir örnek idi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’siz NATO sürdürülemez 04 Aralık 2019 | 2.203 Okunma Amerika’yı ele geçirmeyen namerttir! 02 Aralık 2019 | 2.482 Okunma Ava giden avlanınca... 30 Kasım 2019 | 2.364 Okunma Kemal Bey’i ciddiye aldığımız için özür dileriz! 27 Kasım 2019 | 3.480 Okunma Dosyalı propaganda 25 Kasım 2019 | 2.227 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar