ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kılıçdaroğlu’nun son seçimi

Hatırlarsanız; Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklandığı gün; CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile birlikte ortak 8 miting yapılacağı da duyurulmuştu .

Şebnem Bursalı
Şebnem Bursalı
18 Haziran 2018 | 10.3 K

HatırlarsanızMuharrem İnce'nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklandığı gün; CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile birlikte ortak 8 miting yapılacağı da duyurulmuştu.

Bu sözler bir hafta sonra 4 miting yapılacağı şeklinde düzeltilmiş, birkaç gün sonra da birlikte ortak hiçbir miting yapılmayacağı açıklanmıştı.

Bu fikir değişikliği ile ilgili değişik yorumlar yapılırken en ilginci; CHP tabanını toparlayan ve hatta 24 Haziran'da seçimlerde milletvekili seçimlerinde CHP'nin alacağı oydan daha fazla oy alacağı söylenen Cumhurbaşkanı adayı İnce'ye karşı, Kılıçdaroğlu'nun bir tavrı olduğu yorumu idi.

Kaldı ki; bırakın birlikte ortak miting yapmayı, yan yana bile gelmeyen ve birlikte fotoğraf vermekten uzak duran CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun bu tavrının sebebi olarak; seçimlerde kendisinden fazla oy alması durumunda Muharrem İnce'nin CHP Genel Başkanlığı için düğmeye basmasının ve parti tabanının da buna zorlamasının söz konusu olması gösterilmişti.
Bu yorumlar son 10 gündür daha yüksek sesle yapılırken, henüz İnce'nin adaylığı açıklandığı günlerde şahsımın hem televizyon ekranlarında hem de köşe yazılarımda sözünü ettiğim bir iddiamı tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum; 26 yıldır siyaset izleyen, siyaset yazan bir gazeteci olarak benim iddiam odur ki; 24 Haziran seçimleri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan olarak gireceği son seçim olacaktır.

Devamını Oku