ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İşte Türkiye’nin şahlanış formülü

Perşembe AK Parti, Cumartesi günü de ardı ardına CHP ve MHP de seçim bildirgelerini ve aday tanıtım toplantılarını yaparak sahaya indiler .

Şebnem Bursalı
Şebnem Bursalı Takvim Gazetesi
28 Mayıs 2018 | 6.8 K

Perşembe AK Parti, Cumartesi günü de ardı ardına CHP ve MHP de seçim bildirgelerini ve aday tanıtım toplantılarını yaparak sahaya indiler.

Böylelikle seçim süreci de resmen başlamış oldu.

Her 3 partinin beyannamelerini, vaatlerini incelediğinizde söylenebilecek birkaç şey var.

AK Parti'nin, birkaç hafta önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan manifestoyu hayli genişlettiği, toplam 360 sayfayı bulan beyannamesi birkaç başlıkta toplanabilir.

Öncelikle güçlü ve bağımsız ekonomi, kapsamı tamamıyla arttırılmış hak ve özgürlükler, hayatın her alanında daha etkin ve aktif olan kadınlar, sadece eğitim imkanları olarak değil, sosyal yaşamda ve siyasette daha fazla yer alması için imkanların yaratılacağı gençler, bütünüyle arttırılacak istihdam, onurlu bir dış politika, yerli araba, savunma sanayinin geliştirilmesi ve bölgeselkırsal kalkınmada yapılacakların anlatıldığı beyannamenin hayatın her alanına dokunduğunu söylemek mümkün.

16 yıldır iktidarda yaptıkları ile yapmaya söz verdiklerinin teminatını da veren AK Parti, başta Genel Başkanı Erdoğan'dan başlamak üzere tüm teşkilatı ve gönüllüleriyle birlikte bir ay boyunca sahada bunları anlatacak ve seçmenin sorularına yanıt verecek.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER