ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kudüs namusumuzdur

14 Mayıs 2018'i, tarih kitapları büyük yıkımın ilk adımı olarak anacak .

Şebnem Bursalı
Şebnem Bursalı
16 Mayıs 2018 | 3.7 K

14 Mayıs 2018'i, tarih kitapları büyük yıkımın ilk adımı olarak anacak.
İsrail ve ABD'nin Filistin halkına yaşattığı zulmün en büyüğünün tarihi olan Pazartesi günü, İsrail'in de ABD'nin de devlet olarak çöküşünün ilk adımıdır çünkü.
14 Mayıs 2018, insanlığın utanç günüdür. Ama bütün dünya susarken mazlumların umudu Türkiye, yine susmadı ve aslında haykırdı.
3 gün ulusal yas ilan eden devlete, millet de gözyaşlarıyla ve bunun yanında bu zulme sebep olanlara öfkesiyle destek oldu.
ABD'nin Kudüs temsilciliği açılışında onlarca Filistinli'nin katledilmesine adeta bir seyirci gözüyle bakanlardan hem bu dünyada hem de gerçek dünyada mutlaka hesap sorulacak.
Uluslararası hukuk denilen şey; vicdan karşısında hükümsüz kalmıştır. Ama biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak mazlumun dostu, zalimin düşmanı olarak Filistinli kardeşlerimizin dün olduğu gibi bugün de yarın da yanındayız.
Cuma günü Yenikapı'da düzenlenecek ve milyonların katılacağı mitingde tekrar tekrar haykırılacak da budur. Filistin için Yenikapı'dayız...

BEŞ BENZEMEZLER KİMİN SÖZCÜSÜ?
MHP Genel Başkanı, Cumhur İttifakı'nın karşısına son ana kadar pazarlık yaparak bir araya gelen ve isimlerine Millet İttifakı diyen partilere Beş Benzemez ismini taktı.
Anadolu'da halk dilinde çok kullanılan bu deyim, CHP-İP-SP ve DP'den oluşan ve aslında HDP'nin de gizli ortağı olan ittifaka çok yakışıyor.
Birbirlerine geçmişte katildinsiz- komünist-terörist diyen bu partilerin birbirleriyle ne tür bir işbirliği olabilir dersiniz?
Elbette ki Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığı.
Peki neden düşmanlar derseniz? Ne içerideki vesayet organlarına ne de dışarıdaki sözde büyük güçlere boyun eğmediği, büyük Türkiye'yi inşa yolunda taviz vermediği için düşmanlar elbette.

Devamını Oku