ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Virgül tamam şimdi sıra noktayı koymakta

YPG/PKK'lı teröristlerin Kürdistan kurma hayalleriyle bulunduğu Afrin'de TSK'nın yazdığı destan, ABD'yi de ABD'nin desteklediği terör örgütlerinin de epey canını sıktı .

Şebnem Bursalı
Şebnem Bursalı
21 Mart 2018 | 4.4 K

YPG/PKK'lı teröristlerin Kürdistan kurma hayalleriyle bulunduğu Afrin'de TSK'nın yazdığı destan, ABD'yi de ABD'nin desteklediği terör örgütlerinin de epey canını sıktı. PKK'nın bir süre öncesine kadar "Burası Kürdistan, buradan çıkış yok" sloganlarıyla caka sattığı Afrin, 57 günde kahraman ordumuz tarafından bu pislik yuvasından temizlendi ve gerçek sahipleri Afrinliler'e verildi. Kızılay ve AFAD ile burada yıllardır zulüm gören yerli halka yapılan yardım ve destek de tüm dünyanın takdirini kazanıyor. Elbette bu harekatın Başkomutanı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kararlılığı ve inancı olmasa, bu zafer kolay değildi.
İçerde de MHP'nin ve elbette 80 milyonun verdiği desteği de eklemezsek olmaz. Türkiye, ABD'nin tüm karşı çıkmasına rağmen, sınırındaki terör koridoru oluşumu temizlemek üzere, son terörist kalana kadar ilerlemekte kararlı...
Ama bu arada sivillerin zarar görmemesi için azami özen gösterdi TSK. Hedefi sadece teröristlerdi. Terör örgütlerinin, sivilleri canlı kalkan olarak kullanmasını engellemek amacıyla tahliye edilmesi için de kent merkezine girmeden bir koridor açtı. Ama terörle mücadele kararlılığımızda tek bir sapma yok. Ne diyor Cumhurbaşkanı Erdoğan:
"Sincar'da ikinci Kandil ihdas ediliyor. Irak merkezi yönetimine söyledik, bu iş daha fazla uzarsa bir Zeytin Dalı da Sincar'a düzenleriz." Türkiye'nin yaptığı, işgal değil, sadece Türkiye'ye yönelik terör tehdidini ortadan kaldırmaktır.
Nasıl ki bir gece ansızın Afrin'e girip gereğini yaptıysak, yine bir gece ansızın Sincar'a girmesini de biliriz. "Virgülü koyduk, noktayı koymasını da biliriz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasında 80 milyon sapasağlam duruyor.

Devamını Oku