Yeni bir parti daha yolda

Ayhan Bilgen, HDP’nin Kars Belediye Başkanlığı döneminde yolsuzlukların üzerine kararlılıkla gitti. Sonunu getiremeden tutuklandı, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındı....

Ayhan Bilgen, HDP’nin Kars Belediye Başkanlığı döneminde yolsuzlukların üzerine kararlılıkla gitti. Sonunu getiremeden tutuklandı, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındı. Tutuklandı. Serbest bırakıldı. Tutuksuz yargılanmasına rağmen bakanlık göreve başlatmadı.

Belediye Başkanlığı yaptığı 1,5 yılda, Ankara siyasetinin tıkandığını, sistemin kilitlendiğini, parlamentodaki rollerle, toplumsal gerçeklik arasındaki makasın açıldığını gördü. Kimlik siyasetinin ve kamplaşmaların sanılandan daha az krediye sahip olduğunu, toplumun kutuplaşma istemediğini yerelde daha iyi anladı. Çünkü gerilim, vatandaşın sorunlarıyla yüzleşmeyi ve çözümü geciktiriyor.

KARARSIZ KİTLE

Seçimlerle ilgili kamuoyu araştırmalarında kararsız gibi gözüken ama ne yapmasının gerektiğinin farkında olan geniş bir kitle var. Onların bir kısmı kişisel çıkar ve rant amacına dönüşmemiş siyaseti arıyor. Hamaset, slogan bunları etkilemiyor. HDP’den istifa etmemiş olsa da Ayhan Bilgen’in, sessiz, kararsız kitleleri içine alacak bir parti kurma çalışması içinde olduğunu belirtelim. Ayhan Bilgen’i dinliyorum:

“Sessiz çoğunluğu anlamaya çalışmamız gerekir. Her şeyi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’li belediye başkanları eylem hazırlığında 19 Ocak 2022 | 794 Okunma Seyyid genel başkan 18 Ocak 2022 | 1.700 Okunma O siyasetçinin adı Savcılığa verildi mi? 16 Ocak 2022 | 696 Okunma Tarikatların da şikayeti var 14 Ocak 2022 | 819 Okunma Belediyenin araçları kimlere verilmiş 12 Ocak 2022 | 1.142 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar