Yargıtay ve Sayıştay aynı duruşu sergilemedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin son grup toplantısında Sayıştay yöneticilerine seslendi, “418 milyar doları raporlarında görmek istediğini, bu amaçla Sayıştay...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin son grup toplantısında Sayıştay yöneticilerine seslendi, “418 milyar doları raporlarında görmek istediğini, bu amaçla Sayıştay Başkanı’ndan randevu isteyeceğini, ayrıntıları onlarla konuşacağını” söyledi. Konuşulan öyle böyle değil tam 418 milyar dolar… Rakamın büyüklüğünü, hesap uzmanı olan Kılıçdaroğlu da biliyor. Elinde belgeler olmasa, Kılıçdaroğlu bu iddialı sözleri söylemezdi.

Sayıştay yetkilileriyle görüşme sağlanırsa, konuyla doğrudan ilgisi olması nedeniyle Sayıştay’ın yolsuzluk dosyalarının üzerlerini kapattığı, raporların sansürlendikten sonra yayımlandığı, ikinci raporun kamuoyuna açıklanmadığına ilişkin iddialar da konuşulacaktır.

O SÖZ ŞIK OLMADI

418 milyar dolar olduğu belirtilen kamu zararının nereden kaynaklandığı konusunda konuştuğum Sayıştay yetkilileri bundan bilgilerinin olmadığını söylediler. Kamu zararı varsa, bu zarar Sayıştay mevzuatı gereği hangi kamu kurumundan, iç borç mu, dış borç mu, ihale mi, altyapı mı, bakanlık mı, belediyeler mi olduğu Sayıştay’a belgeleriyle sunulması halinde anlaşılacak.

Bu belgeler incelendiğinde Sayıştay...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tapu bilgileriniz kimlerin eline geçti? 02 Nisan 2023 | 488 Okunma Yargıtay kararı: İstifa etmeyen bakan, seçime giremez 31 Mart 2023 | 2.923 Okunma Kaçarken yakalandı en büyük cezayı Kılıçdaroğlu’na verdi 29 Mart 2023 | 2.032 Okunma İki parti, iki örgütün güç savaşı 28 Mart 2023 | 734 Okunma Bakan, bu soygunları niçin açıklamıyor? 26 Mart 2023 | 635 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar