Vatandaşa eziyet alışkanlığı ne zaman bitecek?

Gündemin yoğunluğu doğal olarak önemli başka olayların gündeme getirilmesinde gecikmelere yol açıyor.

Gündemin yoğunluğu doğal olarak önemli başka olayların gündeme getirilmesinde gecikmelere yol açıyor. Anadolu Jet artık yok. Türk Hava Yolları’yla bir bağı olmadığı belirtilen A Jet’le birlikte yaygın bir biçimde uçakların kalkış saatinde, hem öyle böyle değil uzun süreli gecikmeler yaşanıyor. THY’nin Ankara-İstanbul dışında hiçbir İl’e seferi yok. Yurt dışına gidebilmeniz için mutlaka İstanbul’a gitmeniz gerekiyor.

Havada şikayet, otoyollarda şikayet. Otoyollar denilince yeni bir haber vereyim. Yakında otoyolların trafik denetimi jandarmaya bırakılacak. Yani, trafik polisinin yerini ‘Jandarma Trafik Ekipleri’ alacak. Jandarma hem trafik denetimini, hem de adli işlemleri yerine getirecek. Otoyollarla ilgili vatandaşımızın müthiş yakınmaları var. Büyük mağduriyetlere de yol açan otoyol uygulamasıyla, vatandaşımın başına gelmedik kalmıyor. O zaman neler olduğunu anlatalım da belki yetkililer vatandaşını koruyacak düzenlemeler yapar.

PARA CEZALARI VE O YOLLAR    

Gelenek haline geldiği üzere, bayram tatili günlerinde, Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyol ve köprü geçişlerinden ücret alınmıyor. Bu genel müdürlüğün sorumluluğunda olmayan, özel kesimin Yap-İşlet-Devret projelerinde geçişler ücretli.

Konuyla ilgili açıklamada, kamusal otoyollar ve köprülerden geçişlerin ücretsiz olduğu vurgulanıyor olsa da, vatandaşın hangi otoyol ve köprünün Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda, hangilerinin özel kesim sorumluluğunda olduğunu herkesin bilmesi mümkün olmuyor. Eğer, Hızlı Geçiş Sisteminde (HGS) yeterli miktarda para yoksa vatandaş yüklü miktarda para cezalarıyla karşı karşıya kalıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Darbe soruşturmalarının sonucu ve görüşülmeyen rapor 17 Temmuz 2024 | 2.704 Okunma Kılıçdaroğlu: Şimdi bunlar yapılmalı 16 Temmuz 2024 | 4.406 Okunma “Adnan Hoca” 8 bin 658 yıl hapis cezasının kaç yılını yatacak? 12 Temmuz 2024 | 2.796 Okunma Sarıklı-cübbeliyi orduevine aldılar gazileri askeri kampa almadılar! 10 Temmuz 2024 | 2.741 Okunma Cezaevinde olanlara inanamayacaksınız 09 Temmuz 2024 | 2.316 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar