“Türkiye’ye ait 42 bin kilometrekarelik alanı kim satışa çıkardı?”

Yunanistan tarafından adalarımızın birer birer işgal edildiğini, askeri üsler, kiliseler kurulduğunu, adaların silahlandırıldığını hep Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay...

Yunanistan tarafından adalarımızın birer birer işgal edildiğini, askeri üsler, kiliseler kurulduğunu, adaların silahlandırıldığını hep Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım’dan öğrendik. Kısıtlı olanaklarına rağmen, adalarla ilgili gündeme getirdiği her konuyu belgelere dayandırdı ve yaptığı açıklamalarının hiçbirisine “Hayır öyle değil” diyen olmadı.
Ümit Yalım, dün telefonda, “Yunanistan, Doğu Akdeniz’deki 42 bin kilometrekarelik Türk kıta sahanlığını parselleyip satışa çıkardı” diyordu. Böyle bir olayın yankısı kuşkusuz büyük olur ama bunlar konuşulmuyor bile. Bu durumda Lozan’daki kazanımlarımızı parsel parsel kaybediyoruz” diyordu.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Konuşulmadığı için kamuoyu duymuyor. 18 Türk adası ve 1 Türk kayalığının da elden çıktığını yıllar sonra öğrendik. Doğu Akdeniz’deki Türk Kıta Sahanlığı’nın da Yunanistan’a teslim edildiğini Ümit Yalım, belgelere dayanarak şöyle açıklıyor:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’ye karşı yeni silahlı güç 17 Temmuz 2019 | 609 Okunma FETÖ, termal suyun da üstüne yatmış 16 Temmuz 2019 | 930 Okunma Komutan S-400’ü anlattı 14 Temmuz 2019 | 1.805 Okunma Gümrük müdüründen, danışmana 140 bin lira 12 Temmuz 2019 | 965 Okunma CHP’li başkan kayınbiradere üç görev verse... 10 Temmuz 2019 | 1.226 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar