Türkiye, onların gizlenme ve hesaplaşma ülkesi oldu

Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk'ün bugünkü (09.11.2022)''Türkiye, onların gizlenme ve hesaplaşma ülkesi oldu'' başlıklı yazısı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan ihbarda “Kırmızı Bülten”le aranan Sırp uyuşturucu baronu Zelijko Bojanic’in, ülkemizde bulunduğu, kaçakçılık organizasyonlarını Türkiye’den yönettiği ihbarı yapıldı. İhbarda her türlü bilgi yer alıyordu. Polise düşen verilen adrese gidip kişiyi yakalama kalıyordu. Öyle de oldu. 4 Kasım’da yakalandı. Evinde yapılan aramada sahta Makedonya pasaportu ve kimliği bulundu.

İşlemler devam ederken, villanın bahçesinde Bojanic’in öldürtüp bahçeye  çete üyelerinden Risto Mijanoviç’i gömdürdüğü ihbarı yapıldı. Ancak, yapılan aramada bu ihbar doğru çıkmadı. Bojanic, “Kırmızı bülten”le aranan, suç örgütü lideri. Ülkemize kaçakçılık organizasyonlarında, gizlenme ve hesaplaşma alanı olarak kullandığı ortaya çıktı. Uzun süre ülkemizde kalmasına rağmen, ancak yeni yakalanabilen suç örgütü lideri, adli işlemlerin sonucuna göre muhtemelen Sırbistan’a sınır dışı edilecek.

KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ

Organize suç örgütleriyle mücadele ediliyor. Bazı ülkeler için son derece önemli olan suç örgütü liderlerinden ülkemizde yakalanıp sınır dışı edilenler oluyor. Tabii bunlar yakalanan. Bir de Bojanic gibi ülkemizde...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bunların hesabı sorulmasın mı?    03 Şubat 2023 | 3.137 Okunma O vaatlerinizle birlikte masa-sandalyeniz de gider 01 Şubat 2023 | 2.948 Okunma 6’lı masanın, saray planı 31 Ocak 2023 | 1.216 Okunma 100 yılda Cumhurbaşkanlarımızı nasıl seçtik? 29 Ocak 2023 | 209 Okunma SADAT’ın yerini başka şirketler mi alıyor? 27 Ocak 2023 | 1.213 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar