Türkçe anlaşılmamış, açıklamayı Kürtçe yaptılar!

Diyarbakır, Van, Mardin Büyükşehir Belediye başkanlarının, haklarında mahkumiyet kararı olmadan “Soruşturmanın selameti” denilip açığa alınmaları ve yerlerine valilerin kayyum olarak atanmaları , “O zaman hiç seçim yapmayın” eleştirilerine de yol açtı.

Seçilen ya istifa ettiriliyor ya da açığa alınıyor. Yakın bir gelecekte CHP’li bazı belediye başkanlarının da görevden alınabileceğinin işaretleri veriliyor.

Açığa alınan belediye başkanı Aytaç Durak’ın “Açıkta geçen süresinin” 4 yıla ulaştığına, seçim biter bitmez soruşturmanın da bittiğine tanık olduk. Belediyelerde denetimi neredeyse ortadan kaldıran İçişleri Bakanlığı, başkanlar üzerinde açığa almayı veya kayyum atamayı bir baskı unsuru olarak kullanacak gibi gözüküyor.

BAKAN BÖYLE UYGUN BULMUŞ

Resmi dilimiz Türkçe ama İçişleri Bakanlığı’nın resmi sitesini açtığınızda karşınıza, Diyarbakır, Van, Mardin Büyükşehir Belediye başkanlarının görevden alınma gerekçeleri de Kürtçe olarak yazılmış.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şehitlerimizle ilgili gerçek durum şöyle 26 Şubat 2020 | 3.185 Okunma Referandumda kazanamayınca bakın ne yaptılar? 25 Şubat 2020 | 3.238 Okunma OHAL kararıyla yuvaya dönüş 23 Şubat 2020 | 2.756 Okunma 'FETO tek ayaklı değil 40 ayaklı zındık örgüt' 21 Şubat 2020 | 972 Okunma Türkiye sınırına “Gazze şeridi” 19 Şubat 2020 | 683 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar