“Torpil Listesi” başkandan döndü

Fatma Kaplan Hürriyet, CHP’nin etkili milletvekillerinden birisiydi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkan adayı olmasını önerdi. Kocaeli’nin tek CHP’li başkanı olması nedeniyle de üzerine büyük görev düşüyordu.

O da, haksız, hukuksuz şekilde işe başlatıldığı anlaşılanları ayıklıyor ve bu yüzden de AKP’nin hedefi oluyor. İzmit Belediyesi’nde görevi devraldığında 67 sözleşmeli personel olduğunu öğrendi. Dosyalarını inceledi, bunlardan 29’unun “Yangından mal kaçırılırcasına” seçime bir ay, hatta bir gün kala sözleşmeli olarak belediyeye alındığını belirledi.

Sizin oğlunuz, kızınız, damadınız, gelininiz işe girebilmek için Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) hazırlansın, ama İzmit Belediyesi’nde seçimden önce olduğu gibi sözleşmeli personel olmak için KPDS yok, kamu içi sınav yok, diploma şartı yok, liyakat yok, sadece kamuyu idare eden yöneticilerin ve siyasi iktidarın inisiyatifi var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adalete uzanan “Torpil notları” 17 Ocak 2020 | 2.798 Okunma “Torpil Listesi” başkandan döndü 15 Ocak 2020 | 3.133 Okunma Adana’yı kucakladık atağa kaldıracağız 14 Ocak 2020 | 3.084 Okunma O sözleşmenin üç ilkesi ve güvenliğimiz 12 Ocak 2020 | 270 Okunma Denizci komutan gözüyle Kanal İstanbul 10 Ocak 2020 | 2.867 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar