“Torpil Listesi” başkandan döndü

Fatma Kaplan Hürriyet, CHP’nin etkili milletvekillerinden birisiydi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkan adayı olmasını önerdi. Kocaeli’nin tek CHP’li başkanı olması nedeniyle de üzerine büyük görev düşüyordu.

O da, haksız, hukuksuz şekilde işe başlatıldığı anlaşılanları ayıklıyor ve bu yüzden de AKP’nin hedefi oluyor. İzmit Belediyesi’nde görevi devraldığında 67 sözleşmeli personel olduğunu öğrendi. Dosyalarını inceledi, bunlardan 29’unun “Yangından mal kaçırılırcasına” seçime bir ay, hatta bir gün kala sözleşmeli olarak belediyeye alındığını belirledi.

Sizin oğlunuz, kızınız, damadınız, gelininiz işe girebilmek için Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) hazırlansın, ama İzmit Belediyesi’nde seçimden önce olduğu gibi sözleşmeli personel olmak için KPDS yok, kamu içi sınav yok, diploma şartı yok, liyakat yok, sadece kamuyu idare eden yöneticilerin ve siyasi iktidarın inisiyatifi var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstihbaratçı anlatıyor 04 Aralık 2020 | 2.188 Okunma Yolda kalan otomobil ve pahalı hediyeler 02 Aralık 2020 | 1.313 Okunma Türkiye artık neşesini kaybetmiş bir ülke oldu 01 Aralık 2020 | 798 Okunma Özal’ın özel kalem müdürü açıklıyor: ASALA’yı şöyle bitirdik 29 Kasım 2020 | 4.939 Okunma İstanbul uyarısı 27 Kasım 2020 | 1.170 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar